Kontsert-vestlus toimub 3. augustil kell 18 Elva restoranis Komorebi Cafe, mis asub aadressil Kesk 38. „Üksteist võiks ju ka vahetevahel näha. Vestelda, muusikat kuulata. Lihtsalt olla,“ kirjeldatakse üritust Piletilevis.

Laual on suurepärane toit ja jook ning laval esinevad kaks sõpra: Hannes Võrno ja Tõnis Mägi. Piletihinnad algavad 43 eurost ja hinna sees on ka Rootsi laua toidud.

Kuvatõmmis Piletilevist.

Hannes Võrno on Eesti saatejuht, meelelahutaja, moekunstnik, poliitik ja kaitseväelane. Paljud teavad Võrnot Kreisiraadio liikmena. Ta on juhtinud saateid „Kes tahab saada miljonäriks?“, „Tõehetk“ ja „20 aastat hiljem“ ning koos Kiur Aarmaga saadet „Kahvel“.

Paar aastat tagasi ületas Võrno uudiskünnist sellega, et oli koroonavaktsiinide vastu. 2021. aastal töötas ta Kohtla-Järve gümnaasiumis ajakirjandus- ja meediaõpetaja ning ringijuhina, kuid lahkus töölt tüliga, kirjutas Delfi toona. Üheks asjaoluks tema lahkumise puhul oli olnud see, et Võrno süüdistas kooli selles, et seal tegeleti sundvaktsineerimisega. Kooli juht nimetas taolist juttu valeks. Veel on ta meedias figureerinud seetõttu, et avaldas, et ta on teletöös pettunud ning kritiseeris kevadel ühes taskusaates, et Eesti telemaastikul on laulusaadete uputus ning keegi päris tööd enam teha ei oska.

Viimasel ajal tagaplaanile hoidnud muusik Tõnis Mägi on laulja, rokkmuusik, helilooja ja näitleja. Mägi tuntuim lugu on „Koit“. Ta on pälvinud 1997. aastast alates nii mõnegi tunnustuse, neist viimasena anti talle 2017. aastal Elva linna aukodaniku tiitel.

Tõnis Mägi vastuolulisemad avaldused pärinevad mõne aasta tagant. 2022. aasta suvel andis Mägi intervjuu Vene väljaandele Kommesant, kus rääkis oma venekeelsest albumist „Romantika“ ja avaldas, et armastab vene kultuuri.

Enne seda pälvis Mägi tähelepanu seoses oma seisukohtadega seoses koroonapiirangute ja erinevate vastasseisuga sel teemal. Pärast ühel Vabaduse väljakul toimunud meeleavaldusel esinemist tembeldati Mägi äärmuslaseks ja usufanaatikuks. „Ma ei kuulu ühtegi ususekti, kogudusse ega parteisse. Olen sõltumatu!“ on Mägi ise pärast oma väiteid kommenteerinud.