„Ma vajan džinni ja toonikut,“ ütles Camilla Parker-Bowles, kui oli äsja esimest korda kohtunud nelja silma all prints Williamiga. Aasta oli siis 1998 ning 16. aastane prints William otsustas koolist vabal päeval oma isa külastada. Etteteatamisaeg oli aga nii lühike, et Charles polnud jõudnud poja saabumiseks ettevalmistusi teha ning veetis aega Camilla Parker-Bowlesiga. Kuningliku korrespondendi Penny Junori sõnul tuli Williami külaskäik nii Charlesile kui Camillale üllatusena.

Kuuldes uudist Williami koju tulemisest, pakkus Camilla, et võib lahkuda. Prints Charles oli seda mõtet pidanud aga naeruväärseks ning otsustas Williamile helistada ja teada anda, et Camilla on külas. Camilla oli ärevil ning ehmatas päris ära, kui William saabus lubatud kella seitsme ajal juba nelja ringis. Charles olla kallimale öelnud, et poeg on kohal ning pole mõtet kohtumist edasi lükata. Camilla ja William veetsid nelja silma all pool tundi ning noor troonipärija oli olnud sõbralikus tujus.

Peale prints Williamiga kohtumist vajas Camilla Parker-Bowles turgutuseks džinni kokteili. Pildil joob ta küll vett, viibides osteporoosighaigetele mõeldud heategevusüritust aastal 2001.

Charlesi ja Camilla suhte minevikku jäi palju draamat ning paar püüdis kokku kolimisega aeglaselt edeneda, sest hiljuti oli hukkunud Charlesi eksabikaasa ja poegade ema printsess Diana. Lisaks oli Charlesi ja Diana lahutus ning Camilla lahutus esimesest mehest Andrew Parker-Bowlesist jätnud maha neli tigedat teismelist. 16. Aastane prints William võis olla äkilise loomuga ning suhtles vahel oma isaga sellisel toonil, et kõrvaltkuuljate sõnul ei kannatanud need väljendid trükimusta.

Eelmisel aastal ilmunud memuaarides kirjeldas prints Harry, et Camilla oli vahel temas vastu julm nagu kõik kurjad kasuemad muinasjuttudes. Raamatut reklaamis intervjuus saates Good Morning America, rääkis ta aga teist juttu. Harry ütles, et Camilla on lihtsalt kasuema, mitte kuri kasuema ja et tal on isa teise abikaasa suhtes suur respekt.

Walesi prints Charles, Cornwalli hertsoginna Camilla koos printside Williami ja Harryga kuninganna Elizabethi ja prints Philipi teemantpulmale pühendatud jumalateenistusel 2007.

Camilla poeg Tom oli Charlesi ristipoeg ning tema suhtumisest ema ja printsi afääri pole avalikult teada. Küll aga oli tema väiksem õde Laura väidetavalt pahur, et vanemad lahutasid ning kaitses kiivalt oma isa Andrew’d. Kuningakojast kõmulise sisuga raamatuid kirjutav Tina Brown on ajakirjandusele rääkinud, et Laura ei andnud emale edasi sõnumeid, kui Charles oli helistanud. Browni juttude järele segas Laura vahele ema ja Charlesi telefonikõnedele teisest toast ning tahtis, et Charles jätaks ta ema rahule.

Aastaks 2005 olid aga kõik teinud rahu, et Charlesist ja Camillast saab paar ning 9. Aprillil astusid nad ametlikku abiellu, lapsed rõõmsate nägudega pidusündmust tunnistamas. Selleks hetkeks oli suhtele oma õnnistuse andnud ka kuninganna Elizabeth II, kes alguses suhtus paari suhtesse negatiivselt. „Selles abielus on meid kolm,“ kurtis hirvesilmne printsess Diana 1995. Aastal kurikuulsas intervjuus BBC ajakirjanikule Martin Bashirile. Noor ja õnnetu printsess pälvis rahva kaastunde ning Camilla sai kogeda ülimat ebapopulaarsust.

Camilla ja Charles oma pulmapäeval 9. aprillil 2006 Windsoris.

Kuigi Charles ja Diana lahutasid aastal 1996 ning said enne Diana surma omavahel hästi läbi, ei kujutanud keegi tol hetkel ette, et Camillast võiks saada brittide kuninganna. Häälekad kriitikud ei lasknud ennast segada faktidest ehk tegelikust Charlesi ja Camilla loost. Kui paar 1977. Aastal esimest korda tutvus oli Charles vaid üks neist meestest, kes Camillale silma heitsid. Kuigi Camillale oli Charles sümpaatne, meeldis talle rohkem Andrew Parker-Bowles, kellega ta abiellus ning kaks last sai. Abielust väljapääsu hakkas naine otsima alles aastaid hiljem, kui oli selgunud, et Andrew Parker-Bowles on paratamatu naistemees ning viinud voodisse enamiku oma naise sõbrannadest. Kui Charlesi ja Diana abielu hakkas logisema, sest ka printsess oli endale leidnud silmarõõme väljastpoolt seaduslikku liitu, hakkasid praegune kuningas ja kuninganna uuesti suhtlema.

Prints William, printsess Catherine, kuningas Charles III, kuninganna Camilla ning esireas seisvad prints George, prints Louis ja printsess Charlotte Trooping The Colour paraadil Buckinghami palee rõdul aastal 2024.

„Ma hakkasin Camilla suhtes sulama peale kuninganna Elizabethi surma,“ kirjutas DailyMaili kolumnist Liz Jones, kes oli eluaeg suur Diana fänn. „Camilla oli vaikne ja väärikas.Teised naised tundusid järsku liialt kriiskavad ja valjud.“ Jones meenutas, kuidas Camilla suutis rahustada äsja kuningaks saanud Charlesi, kui selle sulepea ei töötanud. Hoolimata aastaid kestnud halvustavast suhtumisest, pole Camilla kunagi kurtnud oma saatuse üle. Osade vaatlejate sõnul on Camilla tark naine, kes on alati teadnud, et tema koht on olla kuningalle toeks. Camilla pole tahtnud Charlesi pealt tähelepanu endale, vaid on tegelenud südamelähedaste projektidega nagu raamatuklubi ja naistevastase vägivalla vastu võitlemise eestvedamisega. Peale kuningas Charlesi ja Walesi printsessi Catherine’i vähidiagnoose on Camilla koos prints Williamiga täitnud kuningakojas esindusülesandeid.