Õhtu üllataja on Vennaskonna endine kitarrist Jaan-Eik Tulve koos enda juhitud vanamuusika ansambliga Vox Clamantis, ent vahelduseks Gregooriuse koraalidele, esitavad nad hoopis Vennaskonna lugusid. Vokaalansambel juhatabki sisse peaesineja, Vennaskonna, et kuulata lugusid, millel on kindel koht eesti popikaanonis. Hetkel kuuluvad põlvkondi ühendava bändi ridadesse Allan Vainola, Lauri Leis, Tõnu Trubetsky, Anneli Kadakas, Anti Pathique, Miina Kullamaa ja Hedwig Allika.

Kontserdi avab salapärane Irwin Art Projekt, mida Tõnu Trubetsky on nimetanud Eesti esimeseks punkbändiks. Kuigi Irwin Art ei ole iial oma tegevust punkiga seostanud, sündisid esimesed salvestised sügaval nõukogude ajal, aastal 1976, mida globaalselt peetakse pungi sünniaastaks. Läbi viie aastakümne on Irwin Art salvestanud külalismuusikutega üle kolmekümne albumi jagu muusikat. Vennaskonna ajaloos on Irwin Artil eriline roll – just tema korraldas bändi esimese kontserdi 23. oktoobril 1984 Tallinna 49. keskkoolis, kus töötas kunstiõpetajana. Juubelikontserdil esineb ta koosseisus Tarvo Tangsoo (kitarr), Ville Vellend (viiul), Kristian Velner (trummid) ja Lauri „Uims“ Leis (basskitarr).

Kontserdil on teisigi üllatusesinejaid, näiteks Vennaskonna kunagine trummar ja kitarrist MAITRE, kodanikunimega Mait Rebane, kes sedapuhku esitab Vennaskonna loomingut elektroonilises seades. Talle sekundeerib samuti endise vennaskondlase Kaspar Jancise multiinstrumentaalne Kriminaalne Elevant, kus punkrokk kohtub rändtsirkuse motiividega. Loomulikult ei puudu lavalt palavalt armastatud punkbänd Kurjam ning külalisi saabub ka piiri tagant – Soome punkroki veteranid bändist Flags of Unity. Kontserdi seob õhtujuhina tervikuks legendaarne raadiohääl Koit Raudsepp.

IRWIN ART PROJEKT

Kontserdi avab salapärane Irwin Art Projekt, mida Trubetsky on nimetanud Eesti esimeseks punkbändiks aastast 1976, mil sündis ka globaalne punk. Irwin Art korraldas ka Vennaskonna esimese kontserdi 23. oktoobril 1984 Tallinna 49. keskkoolis, kus töötas kunstiõpetajana. Üritus läks talle maksma töökoha. Juubelikontserdil esineb Irwin Art Projekt koosseisus Tarvo Tangsoo (kitarr), Ville Vellend (viiul), Kristian Velner (trummid) ja Lauri „Uims“ Leis (basskitarr).

MAITRE

Üllatusesineja MAITRE, kodanikunimega Mait Rebane, mängis Vennaskonnas aastail 1985–1990 trumme ning nullindate teisel poolel rütmikitarri. Sünnipäeval esitab ta mõned Vennaskonna lood elektroonilises seades, vürtsitatuna ambient’i ja popi elementidega.

KRIMINAALNE ELEVANT

Hittloo „Depressiiv-maniakaalne psühhoosi“ autori Kaspar Jancise käekirja tunneb alati ära, ka Kriminaalses Elevandis. Multiinstrumentaalses bändis kohtub punkrokk rändtsirkusega, kust veiderdajad on justkui plehku pannud, et alustada iseseisvat elu.

FLAGS OF UNITY

Nagu kombeks, on tähtsal sündmusel külalisi Soomest. Sedapuhku tuleb külla punkroki veteranide bänd Flags of Unity, kes nimetavad end antifašistlikeks loodusmüstilisteks vanakoolipunkariteks Tamperest.

KURJAM

Punkbändil Kurjam on endal juba üle veerandsaja aasta täis. Legendi kohaselt saanud kollektiiv oma nime omaaegsest Õhtulehe krimiuudisest, kus olla kõneldud raudteeliipreid varastanud kurjamitest. Ja pidage meeles – Kurjam taevasse ei saa.

VOX CLAMANTIS

Õhtu üllataja on Vennaskonna omaaegne kitarrist Jaan-Eik Tulve koos enda juhitud vanamuusika ansambliga Vox Clamantis. Gregooriuse koraalide asemel esitavad nad vahelduseks hoopis Vennaskonna lugusid

Ja loomulikult VENNASKOND – üks ja ainus ning põlvkondi ühendav. Aastal 2024 koosseisus: Allan Vainola, Lauri Leis, Tõnu Trubetsky, Anneli Kadakas, Anti Pathique, Miina Kullamaa ja Hedwig Allika.

Kontserdi seob õhtujuhina tervikuks legendaarne raadiohääl Koit Raudsepp.

Varajane pilet soodushinnaga 30 eurot on saadaval alates esmaspäevast Piletitasku.ee vahendusel.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena