Unikaalne atmosfäär ja maailma parimad külastajad

Kõik, kes on kunagi Urissaare Kantril käinud, teavad, et üks olulisemaid komponente festivali juures on sealne atmosfäär ja meeleolu. See aga, et üritusel valitseb sõbralik ja mõnus õhkkond, ei ole mingi kokkusattumus. „Kunagi algusaastatel oli meil korraldustiimiga visioon, et Urissaare Kantri külastaja peaks ennast tundma, nagu ta tuleks veetma mõnusat nädalavahetust sõbra hoovi,“ meenutab Hardi, „ja meile tundub, et see visioon on täitunud.“

Tõeliselt koduse tunde loob Hardi sõnul näiteks see, et külastajad tulevad kohale kaabude ja ruuduliste särkidega ning teretavad üksteist saabudes: „Ka täiesti võõrad teretavad omavahel,“ lisab ta. „Ehk siis tullaksegi sõbra hoovi mõnusasti aega veetma.“

Lisaks meditsiinitelgi askeldamisele, on Hardil aega vedada ka kantriviktoriini ning kantrimehe ja- naise võistlusi.

Villid, marrastused ja nõelamised

Kuigi festival pakub rohkelt rõõmu ja lõbu, on turvalisus alati esikohal. Hardi ja Evelin ongi osa tiimist, kes hoolitseb selle eest, et kõik külastajad saaksid nautida muretut pidu. „Urissaare Kantri on meditsiiniliselt olnud õnneks üsna igav sündmus. Peamisteks muredeks on kauboisaabaste tõttu tekkinud villid, marrastused ja kiletiivaliste nõelamised,“ räägib Hardi.

Täiesti sündmustevaeselt festivalid aga siiski möödunud ei ole. „Heinapallijooksu käigus on olnud paar väiksemat luumurdu ja esimesel aastal, kui püstitati jõllitamise maailmarekord, läks vaja ka silmatilku osalejate silmade niisutamiseks.“

Tipptasemel meditsiinitelk

Kui aga peaks ka midagi tõsisemat juhtuma, siis muretsemiseks põhjust ei ole, sest meditsiinitelk festivalil on väga korralikult varustatud: „Erialaliselt on festivalil nn valves nii EMO-arst, intensiivraviõde, kiirabi brigaadijuht kui ka erakorralise meditsiini tehnik. Koos Tartu kiirabi tipptasemel varustusega saamegi kokku väga kõrgel tasemel esmase meditsiiniabi.“

Mis aga on see, mis meditsiinitöötajaid kiire elutempo kõrvalt ikka ja jälle festivalile kutsub? „Usun, et just see atmosfäär ja tiimitunne on see, mis aastast aastasse ikka vabatahtlikke meedikuid sinna kokku toob.“

Meditsiinitelgi juures on aega ka laste jaoks.

Lapitakse nii haavu kui ka südameid

Urissaare Kantri festivalil on Hardi ja Evelinil olnud palju meeldejäävaid kogemusi, aga kõige paremini ei ole neil meeles mitte mõni suuremat sorti haav või marrastus, vaid hoopis hetk, mil kaks noort inimest, kes meditsiinitelgis tööl olid, teineteist leidsid. „Sellest kohtumisest sai alguse tore ja püsiv abielu ning üks täht naispoole neiupõlvenimest on talletatud ka Urissaare rantšo saloon’i lae alla.“

Lood teineteise leidmisest kantrifestivalil ei ole üldse mitte harvad ja neist saab pikemalt lugeda siit!

Evelin pere noorimate kaksikutega. Lapsed ei ole festivalist kunagi eemale jäänud.

Soovitused festivali külastajatele

Lõpetuseks annavad Hardi ja Evelin festivali külastajatele kaasa mõned soovitused, et tagada rõõmus ning ohutu festivalikogemus. „Tarbige kindlasti pärast tantsumaratoni piisavalt vett, kandke päikeselise ilmaga kaabut ja vaadake joogitopsi sisse, ega mõni kiletiivaline ole sinna lennanud,“ soovitavad nad.

Samuti on oluline tunda oma piire nii köieronimises kui ka õlletarbimises ning joobes peaga ujumisest hoiduda. „Kui on mingi mure, siis pöörduge kindlasti meie meditsiinitelki. Me kõik oleme valmis rõõmsalt teid aitama.“

Hardi ja Evelyn

Hardi Piisel ja Evelyn Visk on kantrifestivali medpunkti kauaaegsed tegelased. Lisaks sellele, et nad suudavad ka kõige keerulisemad olukorrad plaastrite ja huumoriga ravida, kasvatavad nad kodus üheskoos ka nelja last. Kuidas nad seda kõike suudavad?

„Eks töö ja koduse aja omavahel sobitamine on üsna keeruline küll,“ tunnistab Hardi, kelle sõnul algab maal elades töö ja kodu sobitamine ennekõike logistikast lasteaia ja trennide vahel ning teadlikust pingutusest töömured töö juurde jätta.

Lisaks püüavad nad igapäeva elu toimetuste kõrvalt leida laste jaoks võimalikult palju aega: „Proovime igasuguseid koduseid töid teha koos lastega. Nii saab ühendada meeldiva kasulikuga.“

Kui aga uurida, kuidas nad nelja lapse ja meditsiinitöö jaoks aega leiavad, ütlevad nad nii: „Eks aega tuleb võtta ja mitte põdeda, et miskit jääb tegemata. Kui täna ei jõua, siis tuleb homme teha.“

Jaga
Kommentaarid