Mari Fleming oli viie mehe kõrval võttemeeskonnas ainuke naine ning kuigi Ladina-Ameerikas reisides tuli nädalaid varahommikust hilisõhtuni veeta pead-jalad koos, sujus reis tema sõnul väga lõbusalt. „Eks ikka mina olin see, kes hommikuti alati vaatas, et mu kõhukotikesse saaks mõni peavalutablett, mõni kõhurohi, mõni allergiatablett. Neid sai ikka laiali jagatud õigel hetkel. Ja samas hoolitsesid nemad vastu ka. Kui olime jäätavas hotellis, anti just minule ainus suur kuuma vett täis lastud veepudel, mis aitas öö üle elada,“ kirjeldab Mari meeskonna ühtehoidmist.

Meeste keskel on Mari juba nii lapsepõlves kui ka tööalaselt harjunud olema. „Võib-olla kuna olen üles kasvanud ühe õe, aga kolme vennaga, kelle sõprade seltsis ma peamiselt ka liikusin, siis viie mehega reisida - ma isegi ei mõelnud sellele kordagi. Ma olen olnud kaks nädalat Estonia kitsal uurimislaeval neljakümne mehega, vot see on juba hulk,“ meenutab ta. Erilist tähelepanu Mari blondi naisena ei märganud. Siiski meenus talle naljakas seik Argentiina farmis, kus lõunasöögi ajal palus nende vastuvõtja just Maril korduvalt poseerida koos farmi meestöötajatega.

Sarja "Zevakin & Valting vs Ladina-Ameerika" meeskond
Sarja "Zevakin & Valting vs Ladina-Ameerika" meeskond
FOTO: Karli Saul

Pablo Escobari kokaiiniäri radadel

Reisi jooksul käidi läbi kolm kirevat riiki - Kolumbia, Argentiina ja Kuuba, mis kõik näitasid Ladina-Ameerikast väga omanäolist külge. Mari sõnul oli kõige meeldejäävam kurikuulsa narkoparun Pablo Escobari kodulinn Medellin, mis asub Kolumbias. „See koht pani mõtlema kõige rohkem. Paljude jaoks on seal ainus võimalus raha teenida kokaiini abil ja tundus, et see on siiani täiesti aktsepteeritud majandusharu. See võib ka televaatajale kõige üllatavam ja põnevam olla, kuidas kartell valitseb seal siiani. Ettevõtjad peavad neile maksma ja vastutasuks hoiavad kartellid justkui mingit korda, tihti omakohtu abil. Aga tundus, et see toimib nende jaoks... Alguses see info jahmatas, kuid samas elame kõik kellegi reeglite järgi ja igal pool on süsteemid mingil määral vigased või ebaõiglased.“

Kuigi Medellini peeti veel 30 aastat tagasi maailma ohtlikumate linnade hulka, kus endiselt elatakse piirkonniti suures viletsuses, üllatas Mari just sealsete inimeste ellusuhtumine. „Kohalikud ise ütlevad, et nad on seal vaesed, aga õnnelikud. Paljud inimesed, kellega kohtusime, tõesti olid soojad ja sõbralikud ja ilmselt ka õnnelikud. Elasid vaikselt oma ülilihtsates majades, millega meie kliimas poleks midagi peale hakata. Samas tundus, et need, kes seal ikka ekstreemses vaesuses elavad, nii õnnelikud ja sõbralikud pole.“

Ekstreemsed tingimused ja karastav külm

Ladina-Ameerikale mõeldes tuleb enamasti silme ette päike ja soojus, kuid üllatavalt oli võttemeeskonna jaoks suurimaks väljakutseks lennata otse Kolumbia palavusest Argentiina külma talve. „Seal oli ligi 7-8 kraadi, mis justkui polegi nii külm, aga mõjus kuidagi järsult ja ootamatult kehale, nii et olime järjest haiged. Andides olid öösel lausa miinuskraadid ja reaalselt lõdisesime soojustamata majas. Samas päeval läks seal kõrgel mägedes päike nii kuumaks, et kõrvetas näolt naha maha. Mul paranesid huuled pärast mitu nädalat,“ meenutab Mari ekstreemset ilma ja lisab naljatledes, et keeruline polnudki suhtlus või inimeste mõistmine, vaid hoopis sellised olmelised mured.

Võtete ajal sai Mari nautida nii Kolumbia palavust kui ka Argentiina talve
Võtete ajal sai Mari nautida nii Kolumbia palavust kui ka Argentiina talve
FOTO: Erakogu

Hetkel käib Maril veel lõputöö Andrei ja Robini reisisaate viimaste osadega. Sarja kokkupanekul tuli kasuks ka Hispaania Majas võetud keeletundide kursus, kus Mari käis enne võtteperioodi koos abikaasaga. „See oli paariks kuuks meie ühine hobi. Kahjuks selle ajaga ei õpi keelt ja ma sain reisil vaid kõige elementaarsematest asjadest aru. Samas suutsin nüüd tõlkeprogrammi ja keele tajumise järgi saadet kokku lõigata. Kohapeal oli suur abi sellest, et Andrei ja Robin rääkisid üllatavalt hästi hispaania keelt,“ jagab ta.

Lisaks Ladina-Ameerika saatele toimetab Mari Fleming „Südamesoovi“ värske hooaja kallal ning plaan on vahelduseks ka jälle ekraanil olla ja teha veel sel aastal mõned lood saates „Täistund“.

„Zevakin & Valting vs Ladina-Ameerika“ esilinastus 4. oktoobril ning hooaja viimased osad jõuavad Elisa Huubi igal reedel. Humoorika seiklussarja saatejuhid on Andrei Zevakin ja Robin Valting, režissöör Sander Allikmäe, tegevprodutsent Kätlin Karama Martins ja toimetaja Mari Fleming.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena
Sinu vihjest võib saada uudis

Olulist sündmust märgates tee pilt või video ja saada Delfisse. Vaatame vihje üle ja jagame sinu märkamist Eestiga. Saada vihje:

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid