„Kuna meie jaoks on ta juba viie aasta jooksul nii koduseks saanud ning särisevate vorstide, hapukapsa ja piparkookide lõhnade keskel tekib mõnus jõulutunne, läheme alati rõõmuga taas jõuluajal sinna tagasi,“ sõnab Indrek, kes on ka ise boksis müümas käinud, kuigi peamiselt toimetavad sealt nende abilised. Teistest hapukapsa- ja glögikioskitest eristutakse aga jätkuvalt oma Eesti disainerite toodangu poolest.

Indrek tunnistab, et ka nemad on olnud sunnitud hindu tõstma. „Eks ka meile, kauplejatele, tõusevad kõigi varustajate kaupade hinnad igal aastal, samuti suurenevad arusaadavalt koharent, töötajate ning kõigi turgu teenindavate teenuste hinnad,“ nendib ta.

Tallinna jõuluturg avati eelmisel nädalal, 22. novembril. Ühtlasi süüdati kuusel jõulutuled. Jõuluturg on avatud 27. detsembrini.

Ärileht kirjutas hiljuti jõuluturul olevatest hindadest lähemalt. Sealsed kaupmehed müüvad nii toidu- ja joogipoolist kui ka erinevat sorti käsitööd. Viimaste aastate inflatsiooni mõjust ei ole pääsenud ka jõuluturg, juba eelmisel aastal olid hinnad varasemaga krõbedamad. Sel korral on hinnatõus valdavalt tabanud joogipoolist, paljud toidud ning käsitöö on jäänud eelmise aastaga samale tasemele. Näiteks on glögi võimalik osta 6-7 euro eest, alkoholivaba glögi maksab 6 eurot.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena