43-aastane Griffith nuttis “eluaegsete saavutuste” preemiat vastu võttes rohkem kui 200 külalise ees.

“Te panite mu mõtlema teistele aastatele ja teistele aegadele,” ütles ta. “Üht inimest, kes minuga neid aastaid jagas ja kes oli mulle väga tähtis, ei ole täna siin.”

Alfred Hitchcocki lemmiknäitlejanna Tippi Hedreni ja ärimehe Peter Griffithi tütar ütles, et see oli talle ränk hoop, kui ta kuulis isa surmast emfüseemi tüsistuste tagajärjel. Vahepeal kardeti, et Griffith jätab Prantsuse Rivieras korraldatud gaalaõhtule minemata. Nappi punast õhtukleiti kandev Griffith ja ta näitlejast abikaasa Antonio Banderas andsid Kuldse palmioksa üle Itaalie rezhissöör Nanni Morettile filmi “The Son’s Room” eest.

Griffith tänas ka Banderast, kelle nimi on ta käsivarrele tätoveeritud, öeldes, et ta on näidanud talle, mida tingimusteta armastus tegelikult tähendab.

Griffithi ema oli 21-aastane modell, kui ta 1952. aastal Peter Griffithiga abiellus. Paar lahutas 1961. aastal. Hedreni leidis ühest reklaamist Hitchcock, kes tegi ta surematuks selliste filmiklassikasse kuuluvate filmidega nagu “Linnud” (“The Birds”) ja “Marnie”.

Griffithi järgmine projekt on “Stuart Little 2”, kus ta teeb linnu häält.