Bristoli elektroonilise dubi duo Massive Attacki uue maailmatuuri avakontsert toimub esmaspäeval, 9. juunil Eestis.

Bändil on kaasas oma valgus- ja visuaaltehnika. Täiesti uudse visuaalse valgusshow kallal töötab bänd taas maailma juhtiva visuaalkunsti ja -tehnika kompaniiga United Visual Artists (www.uva.co.uk), kes on olnud oluline osa Massive Attacki kontsertshowdel ka eelmiste turneede ajal, sealhulgas ka “100th Window” tuuril. United Visual Artist on teinud varem koostööd ka näiteks U2 ja Chemical Brothersiga.

Massive Attacki tuuri-manageri David Lawrence’i sõnul on bänd juba Inglismaal showga kõvasti proovi teinud. “Võin kinnitada, et sellist visuaal- ja valgusshowd ei ole keegi varem teinud ega ka näinud. Massive Attack on UVAga nüüd juba aastaid koostööd teinud ja see koostöö on pidevalt arenenud. Kui ise esimest korda aru sain, kuidas see kõik laval välja hakkab nägema, võttis see ausalt öeldes hinge kinni”.

Massive Attack saabub Tallinnasse juba täna. Laupäeval kavatsevad nad pisut lõõgastuda ja linnas ringi vaadata ning pühapäeval teevad nad Saku Suurhallis juba terve päeva tuuri peaproovi.

Pühapäeva õhtul, algusega kell 21:00 toimub Von Krahli baaris Massive Attacki warm-up pidu, kus trip-hop-dub-punk-funk-ska muusikat mängivad Holden “Bonne” Laaman (Pedigree), 4-got-10 (Beats from the Vault, Röntgen, Forgotten Sunrise), Aimar “Pickney Tiger” Ventsel ja Kaido Kirikmäe. Arvata on, et peale proovi tulevad Von Krahli baari lõõgastuma ka Massive Attacki tegelased. Peo flaieri saad siit!

Piletid Massive Attacki kontserdile Saku Suurhallis on müügil kõikides Piletilevi müügipunktides ja Statoili teenindusjaamades üle Eesti ja enne kontserdi algust kohapeal.