Stockholmist pärit ja paarkümmend aastat tegutsenud bänd on pärjatud kohaliku Grammyga.
Singel “Minus Celsius” on jõudnud ka ülipopi arvutimängu “Guitar Hero III” lugude sekka ja suve lõpus ilmunud plaadi suurim hitt “Fuck Off And Die” on maailma rokiraadiotes üks enim mängitud lugusid.

Backyard Babies alustas 1987. aastal Tyranti nime all, bändis mängivad tänini asutajaliikmed Dregen ja Johan Blomqvist.

Peale uue nime all debüütplaadi “Diesel & Power” ilmumist 1994. aastal tegi kitarrist Dregen paariaastase kõrvalhüppe, et lükata käima hiljem kultusstaatusesse jõudnud bänd The Hellacopters.

1997 oldi areenil tagasi, taskus värske plaadileping MVG Recordsiga ja nende järgnev plaat “Total 13” sai koheselt erakordse menu osaliseks, olles tänaseni hinnatud kui glam punki üks pärlitest. Edulugu jätkus ka tuuritades — Backyard Babies on olnud soojendajaks sellistel gigantidel, nagu AC/DC, Alice Cooper, Motorhead jpt.

Tänavuse Euroopa tuuri Eesti kontserdil on soojendajaks vanakooli metalrokki mängiv Bullet, samuti Rootsist.

Piletid Tapperi kontserdile on müügil Piletilevi müügipunktides ja Statoilides, sooduspileteid müüvad Tallinnas kauplus Lasering (Pärnu mnt. 38), Tartus Liivamäe muusikariistad (Munga 10) ja Pärnus kauplus Lunapolis (Rüütli 47). Eelmüügi pileti hinnaks on 395, sooduspilet maksab 350 ja pääse ukselt 450 krooni.

Mainimist väärib ka tõik, et, nagu teistel rock-n’roll-bändidel, on ka Backyard Babies’el oma veidrad soovid selles osas, mida nad lavataguses puhkealas näha tahavad.
Rootslaste soovide seas on muu hulgas raamitud ansambli Guns N’ Roses pilt.

Klubi Tapper (Pärnu mnt. 158g) avab uksed kell 19 ja kehtib vanusepiirang 18 eluaastat.

value="http://www.youtube.com/v/j8HFDPt69jY">value="transparent">src="http://www.youtube.com/v/j8HFDPt69jY"
type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="375"
height="309">