„Järgmisel aastal täitub mul 50 aastat ametlikku laulmist,“ tõdeb Eesti estraadimuusika vaieldamatu maamärk. „Nii, et on mida meenutada!“

Neil päevil ilmub ka Vello Orumetsa uus heliplaat „Armastus on igatsus“, mis peaks eriti meeldima šlaagrisõpradele, kuna enamuse sealsete laulude autor on „Vanilla Ninja“ rahvusvahelisse tuntusse paisanud kuulus saksa produtsent David Brandes.

Saates esitatakse siiski vaid ajaproovile vastupidanud üldrahvalikke lemmikuid - „Kurzeme“, „Ütle meri mu meri“, „Emajõgi“ jpm. Orumetsa saadab 20-liikmeline Eesti Piirivalve orkester major Arvi Miido juhatusel. Kaks laulu esitatakse koos ansambliga „Laine“.


Eesti, vene, saksa, armeenia, itaalia ja tšehhi keeles rohkem kui 350 laulu linti laulnud mehele kuulub muuseas ka mitteametlik Eesti rekord – plaadi „Kutse tantsule“ salvestusel sai ta ühe päevaga linti 14 lugu!


Orumetsa tugevaimaks küljeks on peetud oskust vigurdamata, lakooniliselt, kuid seejuures  ülimalt emotsionaalselt tuua esile laulude sügavam olemus.


„Vellole on jumala poolt antud laulja kõige kallim varandus - erakordne tämber,“ ütleb saates legendaarne dirigent Peeter Saul. „ Ning veel, erinevalt paljudest teistest lõõritajatest - kui tema laulab, siis tema tõesti näeb seda, millest laulab.“


Vahur Kersna külalisena räägib ühtlaselt läbi aastakümnete tagasihoidlikku joont ja madalat profiili hoidnud muusik nii oma elu suurest armastusest, sellest, miks talle rohkem sobivad „Hüvasti, Maria“- tüüpi dramaatilised laulud, aga ka arvukatest legendidest, mis heatahtlikku hiidu linnuparvena saatnud.


Eesti estraaditantsu omaaegne esinumber Elonna Spriit selgitab, miks Vellot vaatamata ponnistustele ei saadudki tantsima. Merle Lilje nõustub aga, et „Laine“ ilma Orumetsata on kui kiluleib ilma kiluta.