Tallinn Music Week on teist aastat SA Tallinn 2011 toel aset leidev Eesti muusika festival, mis on võtnud nõuks näidata maailmale uut, julget ja innovatiivset Eestit, kes soovib mõelda väljaspool harjumuspäraseid kinnismõtteid: leida uusi väljundeid ja mudeleid kohaliku talendi ja muusikatööstuse edendamiseks ning Eesti muusika tutvustamiseks väljaspool riigipiire.Tallinn Music Week on ühtlasi Eesti muusika intensiivkursus, mis tutvustab ühe intensiivse nädalalõpu jooksul tähelepanuväärseimat ja omanäolisemat muusikat, mida meie koduvabariigis luuakse ja mängitakse.

Suure huvi tõttu naaberriikidest on üritus avanud oma uksed ka põhja- ning lõunanaabrite talendile. Nii esitlevad festivali raames Rock Cafes oma uhiuut rahvusvahelist albumit "Years&Seconds" Läti superstaarid Brainstorm, kes jagavad lava kaasmaalaste tõusva indiepopi duoga Instrumenti ning Von Krahlis Hea Uus Heli showcase’il astub üles äsja Playground Recordsiga lepingu sõlminud Leedu audiovisuaalne trip-hop-grupp Fusedmarc ning Soome elektropopparid nimega Jesse.
Juba ka rahvusvahelist menu nautinud Soome indie-rock ansambel Rubik täiendab Mustpeade Majas Odessa Popi programmi ning Tapperi klubisse maandub müristama põhjanaabrite metali legend Amorphis. Festivali avapeo Rock Cafe’s paneb püsti legendaarne Soome punt Eläkeläiset.

"Oleme positiivselt üllatunud naabrite suurest huvist Tallinn Music Weeki vastu. Kuigi festivali fookusesse jääb alati Eesti muusika, on igati meeldiv, et Euroopa näeb meid kui omamoodi väravat kogu siinsesse regiooni. Usun, et TMW suurimaid saavutusi on see, et meie regulaarseteks partneriteks on Skandinaavia muusikaekspordikontorid ja festivalid ning aina rohkem ollakse harjunud meist mõtlema osana "Põhjamaadest" mitte vaid ühena kolmest Baltikumi riigist. Usume, et meie tuntus maailmas tõuseb hüppeliselt nii käesoleva kui järgneva aastaga, mil Tallinn kannab kogu maailma ees uhkusega Euroopa Kultuuripealinna tiitlit," räägib festivali korraldaja Helen Sildna.

Ka sel aastal reisivad Tallinn Music Weeki puhul Eestimaale ligi 100 muusikavaldkonna niiditõmbajat üle Euroopa: kutsutud on festivalijuhte, korraldajaid, mänedžere, agente, plaadifirmasid, kirjastajaid ja ajakirjanikke mainekatest rahvusvahelistest meediaväljaannetest.

Kolmel kevadööl esitletakse Tallinna muusikaklubides ja -saalides üle 70 artisti. Nagu mullu, on ka tänavu esindatud parim kohalik pop, rock, elektroonika, urban, metal, indie, punk, pärimusmuusika ja jazz. Uudisena on tänavuse Tallinn Music Week programmis väärikas koht aga ka moodsal klassikalisel muusikal – koostöös Eesti Muusika Päevadega on festivali kavas terve showcase’i-täis säravaimat nüüdisheliloomingut ning oodata on ka selle žanri olulisi spetsialiste Euroopast.

Tallinn Music Weeki kontsertide piletid on müügil alates 1. Märtist kell 10:00 Piletilevi müügikohtades üle Eesti.

Tallinn Music Week 2010 avatakse neljapäeval, 25. märtsil. 26.- 27. märtsil toimuvad päevased seminaripaneelid Nordic Hotel Forumis muusikavaldkonna spetsialistidele.

Kõik bändid, kes üles astuvad, leiad SIIT.