„Tänavafestival on selle tegijate nägu ja tegu. Kohalike, sõprade ja teiste vabatahtlike abiga teeme just sellise ürituse, mis meile endile kõige rohkem meeldib,” ütleb festivali peakorraldaja Madle Lippus.

„Sel aastal alustasime festivali ettevalmistustega juba kevadel ning rajasime ühele asumi haljasaladest Uue Maailma aia. See eksperiment tõestas, et aed aitab ka linnas inimesi kokku
tuua, et koos ühist asja ajada.”

Aiateemaga seoses ilmestavad festivali ajal Uue Maailma tänavaid taaskasutatavatest materjalidest valmistatud ajutised taimekonteinerid. Nii luuakse asumisse tavalise asfaldikõrbe asemele mitmekesine ja inimsõbralik tänavaruum.
Uue Maailma aias on festivali ajal avatud kohvikud, plaate keerutavad DJd ning pühapäeval on seal tihe loengute ja töötubade programm.

Festivali raames avavad kohalikud aedades kohvikuid, toimuvad tänavaturud, kontserdid, töötoad lastele ja täiskasvanutele ning palju muud.

Väljavõte olulisematest tänavafestivali sündmustest:

- Euroopa vabatahtlikkuse aastale pühendatud kontsert, esinevad Lenna,
Kurjam, Malcolm Lincoln jpt
- Anne Luik Eesti Maaülikoolist räägib maheaiandusest linnas
- Linnalabori Maastikumäng
- Hobilabori õpituba “Meisterda elektrooniline taime janu tunnetaja”
- Tänavamale simultaan kümnel laual

Kava täieneb pidevalt ja seda saab uurida SIIN.

Uue Maailma asum paikneb Tallinna kesklinnas Pärnu maantee ning Tehnika ja Suur-Ameerika tänava vahelisel alal. Uue Maailma seltsi eesmärk on ühendada kohalikke elanikke, korteriühistuid ja ärisid.