″Sergo on üks väljapaistvamaid Eesti noornäitlejaid, kel on oma suhteliselt lühikese karjääri jooksul täita tulnud väga olulisi ja suuri rolle. Olemuselt on ta väga pühendunud ja suudab saatejuhi rollis oma karismaga kütkestada ka kõiki vaatajaid,″ põhjendas õhtujuhi valikut Raadio 2 peatoimetaja Heidy Purga.

Sergo Vares leiab, et kuigi tegijatele on tunnustamine tähtis, siis oluline on, et ka üldine kandepind oleks võimalikult lai ja kirev. ″On tegijaid, kes ei saa ilmselt kunagi rahva poolt valituks, ent kelleta oleks pilt oluliselt igavam ja vaesem. Peaasi, et nad pille kotti ei paneks,″ ütles Vares.

Raadio 2 Aasthitt 2011 auhinnagala vormiliselt läbiv teema keskendub seekord ajale enne esimest muusikaküsitlust 1994.aastal. Krooni ja piiride avanemise aeg, mil uut muusikalist kraami tuli igast ukse- ja põrandapraost. Bändid olid täis entusiasmi ning peamiseks helikandjaks oli kassett. Alguse said nii Terminaator, Vennaskond, 2 Quick Start ja Jam ning Rocksummer nautis oma hiigelaastaid. Eesti esimene Eurovisioonile saadetud lugu kandis nime "Muretut meelt ja südametuld" ning seda esitas Janika Sillamaa.

Lõppeva aasta parimaid laule ja muusikuid tunnustatakse reedel, 6. jaanuaril. Maratonsaade Raadio 2 eetris, mida juhivad Koit Raudsepp ja Erik Morna, algab päeval kell 12, kus mängitakse ette tabelisse pääsenud lood meilt ja mujalt kohtadel 40-4.

R2 ja ETV otseülekanne auhinnagalalt algab kell 19.00 ja seda saab jälgida ka interneti vahendusel. Tänavuse gala muusikaliste etteastete eest hoolitsevad Smilers, Mari Pokinen, Outloudz, Tehnoloogiline Päike ja loomulikult Raadio 2 Aastahiti tabeli esikolmik ning Unistuste Bänd 2011.

Loe lisaks