„Allveelennud” koosneb kümnest filminovellist, mille lood leiavad aset Eestis umbes 100 aasta vältel, esimene lugu aastal 1820, viimane 1938 - aegadel, mil nupumehed leiutasid lennumasinaid, laevad hakkasid vee all sõitma, tsepeliinid heitsid pomme, lapsed korjasid vanametalli allveelaevade jaoks. Raha polnud, küll oli aga tahtmist! Hull aeg, loomingulised inimesed.

Kõik lood on jutustatud erinevate ajalooliste (või ajalooliste tegelastega kokkupuutes olnud fiktiivsete) tegelaste poolt. Nad esitavad oma lood erakirjades, päevikus, luureraportites või unejuttudes, igaüks omal isiklikul viisil.

Jaak Kilmi: “Kõik kümme lugu on meie täiesti subjektiivsed vaated Eesti ajalukku. Ajalugu ei pane meid tundma mitte hardust, vaid hoopis kütab meie mängulusti. Lubame endale mänge aja, sündmuste ja inimeste omavaheliste seostega ning muidugi loomingulist suhtumist dokumentaalsusse.

Kasutame kõigi kümne loo puhul erinevaid jutustamisviise ja vormivõtteid, kuid läbivaks on mängurõõm. Niimoodi üritame vältida sattumist peale oma surma ajaloolaste põrgusse. Oma filmitegelaste läbi oleme rahuldanud oma kire kirjeldada filmi jaoks olulisi sündmusi nii, nagu meie neid ette oleme kujutanud.”

Kiur Aarma: “Filmi tegevus seob erinevaid aegu. Jutustame oma lugusid nii lavastuslike kui dokumentaalkaadrite, vanade fotode ja animatsiooni abil. Kuigi me oleme püüdnud iga loo jutustamisel leida oma ja kordumatu stiili, oleme toetunud paljuski laenudele või visuaalsetele tsitaatidele. Olgu selleks siis vanad koomiksid, paatoslikud sõjadokid, lasteraamatud, multikad või film noir.”

Filme saab näha iga päev Lennusadama kinosaalis.