„Deemonid” on tragikoomiline lugu valedest ja hingelisest põrgust, mille kolm „täiesti normaalset” inimest endale ja oma lähedastele läbi hasartmängu üles ehitavad. Ja seda parimate kavatsustega.

See film on katse vaadata hasartmänge ja kasiinot hasartmängusõltlase vaatepunktist – läbi kolme väga erineva inimese loo: Joko on 30-ndates ideekirjutaja reklaamibüroos, Reeda eluaegne pedagoog ja matemaatikaõpetaja ning Ants –santehnikalao juhataja. See on lugu inimestest meie kõrval. Ja valedest, mida tehakse õilsa eesmärgi nimel ja millede abil ehitatakse üles vaimne ja hingeline põrgu endale ja lähedastele.

Filmi stsenaristid on Ain Mäeots ja Toomas Tilk, operaator Elen Lotman, monteerija Tambet Tasuja. Filmis mängivad Tambet Tuisk, Ene Järvis, Ain Lutsepp, Evelin Võigemast, Mait Malmsten, Eva Püssa, Kaia Skoblov, Liina Tennossaar, Peeter Oja.

„Deemonite“ produtsent on Anneli Ahven ja filmi tootja on Kopli Kinokompanii. Filmi valmimist toetasid Eesti Filmi Sihtasutus ja Kultuurkapital. Eesti kinodesse jõuab „Deemonid“ käesoleva aasta novembris.