„Naerata ometi“ filmiti 1985. aasta kevadel ja suvel peamiselt Põlvamaal Tilsi lastekodus ja selle ümbruses, võtted toimusid ka Põlvas, Võrus ja Tallinnas. Filmi stsenaarium on kirjutatud Silvia Rannamaa omal ajal väga menuka noorsooromaani „Kasuema“ ainetel. Silvia Rannamaa romaani peategelasest Kadrist on filmis saanud Mari. Filmis on sündmustik toodud 1960. aastate algusest 1980.aastate keskpaiga Eestisse. Mari isa on pärast abikaasa surma andnud tütre kasvatada lastekodusse. Kuigi Mari põgeneb lastekodust tagasi Tallinnasse üsna varsti, peab ta siiski juba järgmisel päeval lastekodusse tagasi pöörduma.

Leida Laiuse ja Arvo Iho film „Naerata ometi“ on väga valus lugu vanemateta kasvavate laste endaga ja ümbritseva maailmaga toimetulemisest. Film pälvis omal ajal suurt huvi niihästi Eestis, Nõukogude Liidu kinodes kui ka välismaal, seda näidati Prantsumaal, Soomes, Saksamaal jm. 1986. aastal kinodesse jõudnud noorsoofilm pävis ka riikliku kultuuripreemia.

Filmi peaosas, Marina näeme Põlva koolitüdrukut Monika Järve, teist peaosa filmis, Robit, mängib Hendrik Toompere Jr. Teistes osades Tauri Tallermaa, Siiri Sisask, Helle Kuningas jt. Operatoritöö on teinud Arvo Iho, kunstnik on Tõnu Virve, helilooja Lepo Sumera.

„Naerata ometi“ on digitaalselt taastatud programmi Eesti film 100 raames. Pärast Tilsi ja Põlva linastusi näidatakse seda veel ka Tartus (10. septembril) ja Tallinnas (11. ja 12. septembril), Eesti filmiklassika sarjas jõuab see peagi ka DVDle. „Naerata ometi“ taaslinastus on üks Eesti filmi 100. juubeli aasta tähtsündmusi.