Kirjanik Allan Keian ütleb, et värske jõukuseõpiku stiil on harivalt aus, maitsekalt peen ja kaasahaaravalt jõuline, mis ühtlasi kinnitab fakti, et raha teenimine on õpitav oskus ning selle kulutamine suur nauding.

"Raamat paljastab meile, kuidas tõeliselt suure raha teenimine on väga peen kunst ning selle kulutamine tõeline kirg. Saatuse tahtel valdavad seda geniaalset kunsti kõigest üksikud väljavalitud, seevastu sooviksid kulutamise kirest osa saada praktiliselt kõik siia päikese alla loodud. Hiiglaslike numbrite udupeene maailma värskeimaks loovgeeniuseks ihkab saada ka teose peategelane, noor ja vihane Adrian Aus," rääägib Keian.

"Ta iseloomustab peategelast kui lahtise peaga kutti, kes ülikooli asemel valib ettearvamatute käikudega elukooli unistab suurelt: ärgata ühel ilusal hommikul tõeliselt jõuka mehena. „Suurte saavutuste ellu viimiseks tuleb suurelt mõelda, suure raha hankimiseks piiritult,“ seab ta oma elufilosoofiaks."

Keian ütleb, et tema ja Urmas Sõõrumaa raamatu peategelase kindel siht, elu ainueesmärk on omakasupüüdlik ja läbini materiaalne, kuid suuremeelne on see, et ühena vähestest julgeb ta viimast häbenemata tunnistada – olgem ausad rikkaks saamisest unistame tegelikult ju kõik.

"Hulljulgelt, iga hinna eest ennast kehtestades läbi karmi ja ebaõiglase elu tormates viib pime juhus noore mehe ühtäkki infoni, mille enese kasuks pööramisel saaks temast plaani õnnestumisel ainsa ööga konkurentsitult Eesti rahakaim mees. Sellist eluvõimalust ambitsioonikas noormees otse loomulikult käest lasta ei kavatse. Kel endalgi soov ühel ilusal päeval rikkaks saada on see raamat kahtlemata kohustuslik kirjandus!" muigab Allan Keian.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid