Kõik, kes tunnevad James Gandolfinit tavaelus, ei võrdleks teda kunagi Tony Sopranoga. Tegemist on lihtsa, tagasihoidliku, meeldiva ning hea huumorimeelega inimesega. Näitleja ise võrdleb ennast pigem huumori suurkujudega Hollywoodis ning nimetab ennast 120 kiloseks Woody Alleniks.

Siiski ei kavatse näitleja loobuda oma leivarollidest. Ja miks ta peakski, kui see tuleb tal nii loomulikult välja. Ka oma kõige uuemas rollis, kriminaalses trilleris „Räpane amet”, mängib näitleja tumedat karakterit, palgamõrvarit Mickeyt New Yorgist. James ise iseloomustab oma karakterit nii: „See on segu ohust ning meeldivusest.”

Mickey New Yorgist on üks parimaid palgamõrvareid riigis, kuid ta on hädas oma isikliku eluga. Nimelt on ta pahane oma armastatu peale, kes talle truudust murdis. Oma kibestumust uputab ta alkoholi ning läheb voodisse iga ettejuhtuva naisega. Oma probleemide lahendamise ajal
jääb tal töö tahaplaanile.

Kui aga maffia kontrollitud pokkerimängus toimub röövimine, saadavad maffiabossid mängu ka oma teise ässa – julma rõhuja Cogani, keda mängib Brad Pitt. Mehed on omavahel rivaalid. Kõigele lisaks, kahtlustab Mickey, et mees, kellega tema armastatu teda pettis, oligi Cogan. Kaalul on maffia au, aga kaks parimatest parimat palgamõrvarit klaarivad omavahelisi suhteid.

Brad Pitt ning James Gandolfini on varemgi kinoekraanil koostööd teinud. Koos Julia Robertsiga moodustasid nad toreda kolmiku 2001. aasta kriminaalses draamas „Mehhiklane”, kus neil tuli samuti mängida kriminaalse taustaga rolli.

Filmis „Räpane amet” saab neid kahte näitlejat näha oma kõige parimas vormis. Eriti muljetavaldav on stseen, mis toimub hotellinumbris ning kus James Gandolfini tegelaskuju on just parajasti ametis
prostituudiga, kui Brad Pitt´i tegelaskuju üritab mehe tähelepanu tagasi tööle tuua ning kahe mehe vahel tekib suur tüli. „Näitlejatöös te ei pettu. See film on suurepärane meelelahutus”, lubas filmi
kaasprodutsent Brad Pitt.

Stiilne kriminaalne triller „Räpane amet” esilinastub juba 19. oktoobril.

Kui tahad filmi näha esimeste seas, siis liitu Publiku Facebookiga, jaga seal olevat "Räpase ameti" mängu pilti sõpradega ning osaledki 25x2 pileti loosis!