Üks kolmest tenorist on oma vapustava karjääri jooksul esinenud kõikide tuntuimate ooperilauljate ja dirigentidega. Jose Carreras on vallutanud maailma tuntuimad lavad, k.a La Scala, Metropolitan Opera ja Covent Gardeni.

Tallinna Lauluväljaku kontserdile müüakse ainult istekohti.

Hispaaniast pärit Jose Carrerase lavatee on edukamaid ja säravamaid muusikamaailmas. Tähelepanuväärne talent avanes lauljal juba kuueaastaselt, mil ta kuulis esmakordselt Mario Lanzat “Suures Carusos” ning otsustas muusikuteed minna.

Barcelona konservatooriumi lõpetanud Carrerase karjääri tõeliseks mentoriks võib nimetada Monserrat Caballed. Just maailmakuulsa soprano lavapartnerina avanesid Jose Carrerasele 1970tel suurimad lavad.

Verdi ja Puccini loomingu parima esitaja tiitli pälvija lavatee jätkus tõustuteel ka 1980tel. Lauljal õnnestus seljatada isegi lootusetuna tundunud võitlus leukeemiaga ning tema triumfaalne tagasitulek 1990te alguses oli tõeline sensatsioon. Koos Placido Domingo ja Luciano Pavarottiga kokku kutsutud kolme tenori projekt aitas klassikalisel muusikal jõuda suurtesse massidesse.

Planeedi üks tuntuim hääl on lubanud Eesti kontserdi koostada eranditult oma repertuaari paremikust. Muuhulgas kõlavad kontserdil “O Sole Mio”, “Ave Maria” ja “Andaluza”.

Piletid on müügis Piletilevi punktides üle Eesti. Jose Carrerase kontsert toimub festivali “Classics under Sky” raames, mille teine kuulus esineja on 29. juunil Sir Elton John. Seoses sellega on 20.-25. detsembrini Piletilevis Jose Carrerase kontserdile nädalalõpu soodushind alates 50 eurost. Vaata lähemalt Piletilevist.