Film on tunnustust ja ovatsioone saanud mitmetelt rahvusvahelistelt festivalidelt, millest viimane oli parima naisnäitleja auhind Elina Reinoldile Marrakechi filmifestivalilt. Rääkimata lugematute naerusuiste kinokülastajate kiidusõnadest, kellel filmi omamoodi kuiv huumor pooleteiseks tunniks näolihased pingule tõmbas. Film oli ka peatselt jagatavate Oscarite võõrkeelse filmi kategooria Eesti kandidaat.

Seega - kellel ei õnnestunud kiidetud linateost suurelt ekraanilt näha, tasub täna end teleri ette sättida!

"Seenelkäik" on lugu sellest, kuidas poliitik Aadu Kägu sõidab koos abikaasa Viiviga metsa seenele, et mainekampaaniast närve puhata. Nendega liitub juhuslik hääletaja, rahatu rokitäht Zäk, kes on jäänud peale suvetuuri Eestimaa kolgastesse tolknema. Vältides rahvarohkeid seenemetsi, kihutab seltskond umbropsu kuhugi pärapõrgusse, mis paistab metsik ja inimtühi. Samal ajal, kui kolmik avastab end metsa eksinuna, lahvatab meediaskandaal. Uuriv ajakirjandus kahtlustab, et poliitik Aadu Kägu on isiklikuks otstarbeks kuritarvitanud riigi raha. Algab võitlus au, elu ja surma peale nii metsas kui linnas.

Filmis mängivad Raivo E. Tamm, Elina Reinold, Juhan Ulfsak, Üllar Saaremäe, Hendrik Toompere jr jr, Hilje Murel ja teised.

Vaata "Seenelkäigu" treilerit:

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid