Filmiajakirjanikud valisid tänavu Aasta Filmiks kaks linateost, mis said hääletamisel võrdse tulemuse - Sulev Keeduse dokumentaalfilmi "Varesesaare venelased" ja Toomas Hussari mängufilmi "Seenelkäik". Keeduse filmi tunnustati selle eest, et autor tõstis piirilinna Narva alandatud ja solvatud Eesti ühiskonna üle toimuvate arutluste keskmesse, tehes seda poeetiliselt ja hingestatult. Hussari mängufilmi puhul toodi välja lõbusat ja otsekohest vastandust võimueliidi ning rahva vahel ja osavat žanrite kokkusulatamist. Mõlemat laureaati pärjati rahalise preemia ning Neitsi Maali pronkskujuga.

Samuti andis EFÜ välja preemia aasta parimale filmikriitikule. Seekord pälvis selle tiitli Joonas Kiik filmikriitika viljelemise eest blogis Pisut Filmijuttu.

Filmiajakirjanikud valisid ka Eesti kinodes linastunud filmide hulgast aasta silmatorkavaima levifilmi. Selle tiitli võitis Musta Käe levitatud nauditav ja publikut rõõmustav Leos Carax'i meistriteos "Holy Motors".

EFÜ aasta levifilmide TOP 10:

1. HOLY MOTORS - Leos Carax (Must Käsi)
2. TORINO HOBUNE / A TORINOI LO - Béla Tarr (Must Käsi)
3. HÄBI / SHAME - Steve McQueen (Must Käsi)
4. LAHKUMINEK / JODAI-E NADER AZ SIMIN - Asghar Farhadi (Must Käsi)
5. - 6. KUUTÕUSU KUNINGRIIK / MOONRISE KINGDOM - Wes Anderson (Smartway Systems)
5. - 6. INGLITE OSA / THE ANGELS' SHARE - Ken Loach (Must Käsi)
7. 1+1 / INTOUCHABLES - Olivier Nakache, Eric Toledano (Cascade Films)
8. METSIKU LÕUNAMAA ASUKAD / BEASTS OF THE SOUTHERN WILD -Benh Zeitlin (Must Käsi)
9. HUGO CABRET' LEIUTIS / HUGO - Martin Scorsese (Forum Cinemas)
10. - 11. IRON SKY -Timo Vuorensola (ACME)
10. - 11. TÜRANNOSAURUS / TYRANNOSAUR Paddy Considine - (Must Käsi)

EFÜ tegutseb alates 1993. aastast ja on rahvusvahelise filmiajakirjanike organisatsiooni FIPRESCI liige. Tänavu anti Aasta Filmi auhind välja juba kahekümnendat korda. EFÜ Aasta Filmi auhind on Eesti Vabariigi iseseisvusaja kõige vanem filmiauhind, mis on saanud nimeks Neitsi Maali ning millega kaasneb pronksist originaalkuju (autor Priit Tender) ja rahaline preemia, mille paneb 11. korda välja Olympic Casino Eesti AS. Aasta parima kriitiku auhinna väljaandmist rahastab Eesti Kultuurkapital.

Esimene Eesti Filmiajakirjanike Ühingu auhind anti välja 1994. aastal 1993. aastal valminud filmile.

Viimastel aastatel on EFÜ auhinna saanud Jaan Tootseni dokfilm "Uus maailm" (2011), Mati Küti animafilm "Taevalaul" (2010) ja Veiko Õunpuu "Püha Tõnu kiusamine" (2009).