Filmi keskmes olev omalaadi Romeo ja Julia lugu räägib apelsinipoiss Maroc'ist, Põhja-Aafrikast pärit paadipõgenikust, kes jõuab pärast tormi Sitsiilia rannikule. Maroc'i lootus leida vabas maailmas hea elu puruneb, kui ta satub tomatiistandusse orjatööle. Kaunis Lisa Limone, ketšupitöösturi tütar, elab muretut elu, kuid tal on üks suur soov - Lisa tahab leida tõelist armastust. Ühel päeval avastab ta rannast merekarbi, mis laulab talle Maroc'ist. Kas põgenikust apelsinipoiss võib olla tema suur armastus?

Ennekõike kooliealistele lastele ja täiskasvanutele mõeldud seiklusliku linaloo tegelastele andsid oma hääle
Iiris Vesik, Peeter Volkonski, Hardi Volmer, Omar Nõmm, Risto Joost, Andero Ermel ning teised tuntud eesti lauljad ja näitlejad. Filmi tegemiseks kulus pea seitse aastat, muuhulgas valmistati selle tarbeks 70 nukku, 250 tomatitaime, 1300 tibatillukest tomatit, 8 maja, 3 autot ning 2 rahakirstu.

"Lisa Limone ja Maroc Orange: tormakas armulugu" pikkus on 72 minutit, selles kõlavad läbisegi itaalia, prantsuse, inglise ja eesti keel, film on subtitreeritud eesti keelde. Filmi lavastas Mait Laas, stsenaariumi kirjutasid Kati Kovács ja Peep Pedmanson, operaatoritöö tegi Ragnar Neljandi, originaalmuusika autor on Ülo Krigul ja helirežissöör on Karri Niinivaara. Filmi produtsendid on Arvo Nuut, Andrus Raudsalu, Misha Jaari ja Mark Lwoff.

Alates 26. veebruarist on Solarise kino fuajees avatud ka põhjalik filmi rekvisiitide näitus. Väljapanek annab põneva ülevaate pea viie aasta jooksul Nukufilmis tehtud suurest tööst - väljas on erinevad maketid, nukud ja dekoratsioonid, mida "Lisa Limone" loomiseks kasutati, nende juures on ka tutvustavad tekstid, mis räägivad filmi saamisloost. Näitus on kõigile huvilistele tasuta.

"Lisa Limone ja Maroc Orange: tormakas armulugu" valmis Nukufilmi stuudios koosöös Soome filmiproduktsioonifirmaga BUFO. Selle valmimist toetasid Eesti Filmi Sihtasutus, Eesti Kultuurkapital ja Kultuuriministeerium, samuti Soome Filmi Sihtasutus ja Soome Rahvusringhääling.

Vaata pilte esilinastuselt:

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid