President Ilves võrdles oma kõnes Tallinn Music Weeki USA tuntuima ja maailma suurima showcase' ehk uuele ja värskele muusikale keskendunud festivaliga South By South West ehk SXSW. Ta avaldas ka lootust, et möödunud aastal põgusalt alanud koostöö Vene muusikatööstusega jätkub suurema hooga ja sulatab kahe riigi vahelisi suhteid.

President Ilvese kõne leidis väga sooja vastuvõtu ja teenis suure aplausi peaosaliselt välisdelegaatidest koosneva publiku poolt. Ürituse üht peakülalist, legendaarset talendikütti ja Sire Recordsi juhtfiguuri Seymour Steini kuuldi väljaminnes ütlemas: "Teie president tundub tõesti tore mees olevat" (ingl k "Your President seems like a really nice guy").

Tallinn Music Week 2013 toimub sel nädalalõpul kuni pühapäeva varahommikuni, mil muusikaklubidesse ja kontserdisaalidesse oodatakse 12 000 muusikasõpra Eestist ja mujalt. 33 laval astub üles 233 artisti ning lisaks publikule on uut ja lootustandvat talenti neil õhtuil tähelepanelikult vaatamas ka üle 600 muusikaettevõtja ja muusikaorganisatsioonide esindaja üle maailma.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid