Terve nädala linastuvad Raeplatsil asuvas vabaõhukinos tasuta väärtfilmid ning 8.-10. augustil kulmineeruvad sündmused Tartu muusikanädalaga, mis Tartu hoovid ja kohvikud hea muusika ja põnevate esinejatega täidab. Suureks festivaliklubiks kehastub armastatud Vilde maja (Vallikraavi 4), kus kolmel laval astub reedel, 9. augustil üles 15 erinevat esinejat.

Tartu muusikanädala raames astub sel aastal üles kokku 23 artisti. Kaasa löövad ka Ewert & The Two Dragonsiga samal aastal maineka EBBA (European Border Breakers Award) pälvinud Soome indi-rocki bänd French Films ning samuti Soomest pärit grupeering Black Lizard. Lätist jõuab Tartu publiku ette hõbehäälne lauljatar Alise Joste (I Love You Records), Eesti esinejatest on kavas Odd Hugo, Mari Kalkun, Frankie Animal, Aapo Ilves ja Alar Kriisa (Bullfrog Brown), Tallinn Daggers, Badass Yuki, Junk Riot ning veel palju põnevaid artiste.

Tartu muusikanädala südameks on sel korral legendaarne Vilde maja, mis läbi kõigikorruste ja saalide kehastub üheks õhtuks ümber kolme lavaga klubiks. Vildemajas on muusikasõpradel 9. augusti õhtul ja öösel võimalus erinevais saalides elada kaasa 16 erinevale esinejale jazzist tantsumuusika ja rockini. Avatud on ka Vilde köök ning süüa pakutakse hiliste öötundideni.

Neljapäeval, 8. augustil kell 17.00 toimub Tartu Loomemajanduskeskuse uhiuue pargi pidulik avamine. Sellele järgneb meeleolukas festivali avapidu Jazzklubis / Ülikooli Kohvikus ja terrassil - Sailor Jerry rummi barbeque koos teemakohase americana stiilis muusika, grillitud maisitõlvikute ja tätoveeringukunstnikega. Eesmärgiga hoida elavana mälestust Sailor Jerryst, toetab rummibränd tõusvaid talente üle maailma – nüüdsest ka Eestis. Sailor Jerry juured ulatuvad legendaarse Sailor Jerry nimelise Honolulus tegutsenud meremehest tätoveeringukunstnikuni. Sailor Jerry avapeol astuvad üles Aapo Ilves ja Alar Kriisa (Bullfrog Brown) ning Odd Hugo. Sailor Jerry pakub kõigile külalistele tervitusjoogi ja mõnusa ampsu otse grillilt.

Reedel ja laupäeval on tasuta programmiga linnalavad üles seatud Tartu Loomemajanduskeskuse imeilusasse hoovi, Antoniuse Õue, Tartu Jazzklubisse, kus oma kava esitleb TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, Cafe Noir’i ning Genklubi ja Elektriteatri vahel asuvasse Uude Õue.

Festivali infopunktina, kus saab kuulda kontserdisoovitusi ja soetada pileteid, toimib ka tänavu Tartu Loomemajanduskeskus, aadressiga Kalevi 13/15/17. Lisaks on laupäeval, 10. augustil Loomemajanduskeskuses avatud disainiturg, samas toimub ka muusikutele ja tulevastele või juba tegutsevatele manageridele bändikoolitus muusika-asjaajamisest.

Tartu muusikanädalal ülesastuvate artistide muusikat saab festivali eelselt ja järgselt kuulata ka SEBE täistunniekspresside multimeediakeskustest, kus varem on oma värskeid albumeid tutvustanud ka Iiris ja Sinine.

Päevased kontserdid Tartu muusikanädala linnalavadel on tasuta. Piletid on saadaval Piletilevis ja kohapeal.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid