Noort Rootsi folkmuusikakoolkonda esindab Skenet (SE), mis võtab eeskuju nii vanadest rootsi viiuldajatest, Pink Floydist, 70ndate diskost kui ka elektroonilisest muusikast. Saxtas (SE) toob festivalile Rootsi saksofonide kõla, viljeledes Skandinaavia folkmuusikat. Öisesse Käsmu toob maagiat The Northern Light Experience (SE/UK). Hardangeri viiulil ja bouzoukil esinevadThomas & Guro (SE/NO).

Eesti ja Rootsi koostööle on üles ehitatud ka laulva keelpillikvarteti STRÅF ja poeedi Doris Kareva ühine luulekontsert ning Tuulikki Bartosiki Trio. Ehtveneliku huumoriga pitsitatud segu folgist, pungist, rockist ning filmi- ja multifilmi linateostest jõuab Käsmu publiku ette oivalise Otava Yo (RU) esituses. Maagilise meloodiaga Foxtails Brigade (US) esitab põnevat segu erinevatest muusikastiilidest. Kuratlikult andekas Mari Kalkun koos Runoruniga (EE/FI) tähistab oma kontsertkavaga “Tii ilo” teel olemist.

Loomulikult on kohal ka Eesti folkmuusika paremik: pärimusmuusikat ja improvisatsioonilist jazzi miksiv Paabel; Tenfold Rabbit, kes oma mõnusalt omanäolisele rockmuusikastiilile on lisanud akordioni, suupilli, ukulele ja resonaatorkitarri; eksklusiivselt peale pikki aastaid täiskoosseisus esinev Folkmill; möirgav Metsatöll; folk-fusionlik Triinu Taul Bänd; Mari Pokinen, kes on poeetiline sõnas ja lihtne helis; Tom Valsberg, kes koos sõpradega peamiselt Skandinaavia aga ka Keldi, India ning Lõuna-Ameerika põlisrahvaste väelaule ja maaema laule esitab; kõigevägevamad Zetod, kel täitub tänavu 10 tegutsemisaastat; Marko Matvere & VLÜ, kes esitavad seekord Rootsi kuulsa trubaduuri ja helilooja Evert Taube lugusid; väsimatud Ukerdajad jpt.

Nagu ikka, on programmis ruumi jäetud ka mitmetele põnevatele projektidele: Mustonen-Sooäär-Remmel-Ruben'i ühislooming barokist, jazzist, keskajast ja ragast; teravaid riime pakkuvad Urvaste laulik, elav klassik Contra versus Tartu noor, kartmatu, emotsionaalne luuletaja Sten Õitspuu; The Doors Tribute Band, kus solistideks Taavi Peterson, Mikk Tammepõld ja Robert Linna; Jaak Johanson, Ain Agan, Krista Citra Joonas & Mai Agan "Kokkukukkumine", kus väga oskuslik pillivaldamine kohtub spontaansete oma-laulude ja oma-viisidega; menuansambli Collage tribuut, kus kaasategevad Olav Ehala ansambel ja Maire Eliste Muusikakool; suurejooneline lõpukontsert "Virumaa laul" jpm.

Lisaks katkematule muusikaprogrammile pakub Viru Folk ka mõnusaid filmielamusi ja põnevaid loodusmatku! KÄFFi ehk Käsmu Filmi- ja Fotoprogrammi keskmes on dokumentaalfilmid rootslastest ja Rootsi muusikast; Keskkonnaprogramm viib aga huvilised nii matkadele kui annab ülevaate Eesti ja Rootsi elanike suhetest muinasajal ning mõlema maa nahkhiirtest.

Ka pisematele folgilistele jätkub tegutsemisrõõmu, sest avatud on lasteala, kus saab Pipi ja Karlssoniga spunki otsida ja kula mängida; laupäevahommiku täidab Iloni Imedemaa lastehommik koos Bullerby laste temaatiliste filmidega. Kõik päevad töötab Käsmus lasteaed.