Tartu ülikooli rektori professor Volli Kalmu sõnul on Tartu ülikooli püsimine juba kolmandat aastat maailma tippülikoolide seas ühelt poolt kindlasti tunnustus ülikooliperele, aga teisalt ka kohustus, kuna ülikooli õppe- ja teadustöö arendustegevuses tuleb järjepidevalt pingutada. „Kõrghariduse rahvusvaheline konkurents ainult kasvab, mis tähendab, et kõik ülikoolid üle maailma panustavad oma arendustegevusse, aga ka nähtavuse ja tuntuse parandamisse,“ lisas Volli Kalm.

Lisaks teadlaste seas korraldatavale maineuuringule võtab THE pingerea koostamisel kõige enam arvesse kvalitatiivseid näitajaid, mis kirjeldavad õpikeskkonda, teadustulemuste mõjukust, teadustöö mahtu, teadustulusid, innovatsiooni ja rahvusvahelistumise ulatust.

Esimeste seas domineerivad jätkuvalt USA kõrgkoolid, esimesel kohal on sarnaselt eelmise aastaga California Institute of Technology ning teisel kohal Harvard University. Täispika edetabeliga saab tutvuda THE kodulehel. Ida-Euroopast on 400 maailma tippülikooli hulka pääsenud vaid neli ülikooli, nende hulgas Tartu ülikool, Varssavi ülikool, Lomonossovi nimeline Moskva riiklik ülikool ja Karli ülikool Prahas. Edetabelisse kuuluvad Euroopa ülikoolid on eraldi välja toodud siin.

Septembris avalikustati ka maailma 800 parimat ülikooli reastava edetabeli QS World University Rankings 2013/2014 pingerida, mille andmetel oli Tartu ülikool tabelis tõusnud, püsides aga jätkuvalt 500 parima ülikooli hulgas maailmas. Tartu ülikool oli positsioneeritud tabelis suure ülikoolina ehk märkega L-size. Teise Eesti ülikoolina jõudis esmakordselt tabelisse ka Tallinna tehnikaülikool, kuuludes samuti 500 parima ülikooli sekka. Tallinna tehnikaülikool oli tabelis nimetatud keskmise suurusega ülikooliks (M-size).

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena