Filmid on valminud Joonisfilmi ja Nukufilmi stuudiotes, kust on pärit ka laste lemmikud Lotte ja Miriam. Uued animafilmid on lustakad, seiklusrohked ja pisut õpetlikud ning hakkavad jooksma ühispealkirjaga “Multivant” alates 17. oktoobrist Tallinnas kinos Artis, Tartus kinos Cinamon ja Jõhvis kinos Amadeus. Kinobuss levitab filmi üle Eesti. Filmide valmimist toetasid Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.

Joonisfilm ADA + OTTO
Vares Ada unistab abiellumisest. Ta on aru saanud, et tähtis on olla kõige edevamalt riides, kõik muu tuleb iseenesest - kirikuõpetaja paneb ju alati paari kõige uhkema kleidiga tüdruku ja kõige nägusama poisi! Samal ajal jalutab linnas arhitekt Otto, kes otsib kohta uuele pilvelõhkujale. Ada märkab Ottot ja tunneb üle selja jooksvaid judinaid… Käepärastest vahenditest loodud pruutkleit saab kiiresti valmis. Jahuga valgeks tehtud nägu ja ketšupiga joonistatud huuled mõjuvad lummavalt. Hallist varesest saab ekstravagantne vampnaine ning juba ta ongi Ottol käest kinni ja altari ees. Pulmatseremoonia läheb üle ootuste ladusalt, kuid siis saabub argipäev. Ada hakkab kahtlema, kas võõraste sulgedega ehtimine on ikka kõige õigem tee õnnele.

Stsenarist, režissöör, monteerija: Ülo Pikkov; kunstnikud: Ulla Saar, Ülo Pikkov; helilooja: Vaiko Eplik; produtsent: Kalev Tamm.
Pikkus: 20’34’’ / © 2013 Eesti Joonisfilm

Nukufilm LIMONAADI LUGU
Väike Holger satub emaga kaubamajja. Ema on langenud ostlemishullusesse ja unustab väikese poisi keset ostukeskust. Õnnetu Holger kukub limonaadi juues kaunisse tumerohelisse limonaadiookeani. Holger aga ei pääse enam tagasi pärismaailma, kus ema pojakest juba taga otsib. Olles limonaadipudelis lõksus, leiab Holger sõbra, kes on teda valmis aitama.Stsenarist, režissöör: Vallo Toomla; operaator ja monteerija: Urmas Jõemees; kunstnik: Anu-Laura Tuttelberg; helilooja: Liisa Hirsch; produtsent: Kerdi Oengo, Andrus Raudsalu.
Pikkus: 9’20’’ / © 2013 Nukufilm

Nukufilm LIIVAMEES


Iga tera liivas loeb! Rannaliiv on iseenesestmõistetav nagu õhk, päike, elu, armastus. Jäljed trükivad liivale oma lõputuid lugusid, mis küsivad: kas oskame väärtustada neid asju ka enne, kui need äkitselt kaovad? Kui liiv ja Liivamees on lahkunud ja Kivimees silmad avanud, kas ta jääb, või lahkub samuti?Stsenarist, režissöör, kunstnik: Pärtel Tall; operaator: Ragnar Neljandi; monteerija: Ragnar Neljandi, Taivo Ööbik; helilooja: Märt-Matis Lill; produtsent: Kerdi Oengo, Andrus Raudsalu.
Pikkus: 15’ / © 2013 Nukufilm