"Mandariinid" on esilinastunud Gruusias, kus filmi on saatnud suur publikumenu. Samuti osales film Varssavi rahvusvahelisel filmifestivalil (ühel neljateistkümnest A-kategooria filmifestivalist maailmas), kus film pälvis lisaks parima režissööri preemiale ka publiku preemia. Tuleval nädalal linastub "Mandariinid" 62. Mannheim-Heidelbergi rahvusvahelise filmifestivali võistlusprogrammis. Film on valitud ka maineka Palm Springsi rahvusvahelise filmifestivali (PSIFF) ametlikku programmi.
Mängufilmi “Mandariinid” tegevus toimub 1992. aastal Abhaasias. Abhaasid sõdivad, et Gruusiast lahku lüüa. Põline eestlaste küla maalilises paigas mägede ja mere vahel on tühjaks jäänud, sõja lähenedes on eestlased oma ajaloolisele kodumaale tagasi pöördunud.

Külla on elama jäänud vaid Ivo (Lembit Ulfsak) ja tema naaber, mandariini-istanduse omanik Markus (Elmo Nüganen). Ka Markus kavatseb Eestisse sõita, aga alles pärast seda, kui mandariinisaak on korjatud.
Sõda jõuab külani, toimub grusiinide ja abhaaside verine lahing.
Ivo ja Markus leiavad lahingupaigalt ühe ellujäänu – abhaaslase Ahmedi, kelle Ivo enda juurde koju paranema viib. Öösel hukkunuid mattes avastab Markus, et ka üks grusiin on elus, kuigi raskelt haavatud. Ka tema viiakse Ivo juurde. Nii satuvad ühe katuse alla kahe vastasleeri võitlejad.
Filmi peaosas on Lembit Ulfsak, kõrvalosades Elmo Nüganen, Mikhail Meskhi, Giorgi Nakashidze ja Raivo Trass.

Filmi kaastootsid stuudio Allfilm Eestist ja Cinema24 Gruusiast, filmi režissöör on Zaza Urushdadze, operaator Rein Kotov, kunstnik Thea Telia, kostüümikunstnik Simon Machabeli, grimmikunstnik Tiina Leesik, produtsendid Ivo Felt ja Zaza Urushadze.

"Mandariinid" linastub Eesti kinodes alates homsest, 1. novembrist.