Phil Anselmo on eelkõige tuntud kui mitukümmend miljonit plaati müünud metalbändi Pantera kunagine vokalist. Tänaseks on ta osalenud juba paljudes järgmistes projektides, millest tuntuim on praegugi tegutsev Down. Juunis 2013 avaldas Phil Anselmo paari varasema aasta jooksil kirjutatud ja salvestatud lugudega sooloplaadi "Walk Through Exits Only", kus teeb kaasa tema praegune taustabänd The Illegals.

"Phil Anselmo on alates Pantera albumist "Cowboys From Hell" olnud minu jaoks metal frontman number üks, suur eeskuju ja inspiratsiooniallikas minu enda formatiivsete aastate jooksul," kinnitab ansambel Pedigree laulja Holden "Bonne" Laamann. "Usun, et Anselmo jõudmine Hard Rock Laagrisse on vaat et siiani olulisim verstapost selle niigi ülimalt ägeda festari ajaloos."

Hard Rock Laager toimub juba 13. aastat järjest ja hetkel on tegu Eesti ainsa järjepidevalt tegutsenud raske rocki ja metalifestivaliga, mis omab ka rahvusvahelist mõõdet. Varem on Vana-Vigalast läbi astunud sellised maailmanimed, nagu Testament (USA), Napalm Death (UK), My Dying Bride (UK), Satyricon (NOR), Katatonia (SWE) ja paljud teised. Ka aastal 2014 astub kahe päeva jooksul kahel laval üles 22 bändi oma kümnest eri riigist.

Festivalipääsmete müük algab reedel, 20. detsembril kell 10:00 kõigis Piletilevi müügipunktides ja Statoili teenindusjaamades. Paralleelselt hakkavad soodsamaid piiratud koguses fännipasse müüma Tallinnas klubi Tapper, Tartus ja Pärnus kauplus Muusik. Iga fännipassiga kaasneb tasuta erisümboolikaga festivalisärk.