Tänaseks on ameeriklase Tommy Wiseau’ kirjutatud, produtseeritud ning lavastatud armastusdraamast kasvanud välja omalaadne “maailma halvima filmi” fenomen, mida ei näidata edukalt üksnes festivalidel, vaid ka järjepidevalt erinevates kinodes üle kogu maailma.

“Tuba” räägib loo edukast pankurist nimega Johnny (Wiseau), kelle tulevasel abikaasal Lisal (Juliette Danielle) tekib armusuhe mehe sõbra Markiga.

““Tuba” on just üks selliseid filme, mida lausa peab suurelt ekraanilt vaatama koos teiste huvilistega, sest siis muutub see eriliselt nauditavaks ja parajalt hullumeelseks elamuseks,” lausub filmi fänn ja HÕFFi tegevjuht Maria Reinup.

“Näiteks HÕFFi Soome partnerfestivalil Night Visions on kombeks seda linateost näidata lausa kaks korda aastas ja alati on saalid andunud fänne täis, kes filmi juba peast tsiteerivad. Selle filmi austajate hulka kuuluvad ka staarid Michael Cera ja Alec Baldwin, kes peavad seda üheks oma lemmikteoseks,” lisab ta.

“Kes otsib HÕFFilt filme, mis ei liigitu nö õudusfilmi žanri alla, siis just “Tuba” ongi programmis üks selliseid, millel pole õudusega midagi pistmist ning mida rahumeeli võib soovitada kõigile vaatamiseks kui ühte head komöödiat,” kommenteerib teose valikut HÕFFi programmijuht Helmut Jänes

25. aprillil toimub festivali raames selle filmi ainulinastus 35-millimeetriselt filmikoopialt. “Tuba” linastub koos vähenäidatud lühidokumentaalfilmiga “The Disaster Artist”, mis räägib selle filmi kui nähtuse tekke tagamaadest.

Täiendust on saanud ka festivali peaprogramm, kuhu on lisandunud verivärske hispaania õõvafilm “Koobas” ning austraallaste kummitusfilm “Babaduuk”, mis oli üks suurimaid publikumagneteid tänavusel Sundance filmifestivalil. Friigifilmide programmis rõõmustab aga kõiki jaapani filmide sõpru rokenrolliv zombie-film “Ka surnud rokivad”.

HÕFF kestab 24. - 27. aprillini.