Finaalis tuleb igal võistlejal esitada kolm erinevat kuni 3-minutilist pala: tantsuline, programmiline ning pala, mis võistleja anded kõige paremini esile toob. Finaalsaate külalisliige žüriis on viiuldaja Arvo Leibur. Lõplik paremusjärjestus selgub žürii ja televaatajate häälte liitmisel.

Klassikatähtede saate üks formaadi autor Timo Steiner: "Mul on keeruline öelda, kes on mu lemmik või keda eelistan. Olen nende kõigi poolt. Kui seni on olnud paljud valikud võistlejatele ette antud, siis viimases saates on neil võimalus valida lugu, mis näitab neid parimast küljest. See teeb selle saate eriliselt põnevaks. Kogu tänavust hooaega vaadates tundub, et erinevad ülesanded on kujundanud ja avardanud noorte mõtlemist ning oskust näha muusikat erinevates rollides."

Telekonkurss "Klassikatähed 2014" koosneb kokku kuuest televooru otsesaatest pühapäeviti kell 18.40 ETVs ja 26. märtsil Estonia kontserdisaalis toimunud kontserdivoorust. Konkursi lõpetab 16. aprillil Estonia kontserdisaalis toimuv finalistide galakontsert. Žürii püsiliikmed on pedagoog ja tšellist Mart Laas (ühtlasi eelmisel aastal võitnud Marcel Johannes Kitse õpetaja) ja Rein Rannap.

Veebilehelt klassikatähed.err.ee saab infot konkursi ja osalejate kohta, samuti registreeruda stuudiopublikuks; saate ajal saab sealt jälgida portaalis Menu ka otseülekannet lava taga toimuvast.

Kätt sündmuste pulsil hoiab ka saate Facebooki leht: www.facebook.com/klassikatahed