Ülo Krigul on loonud suurepärast muusikat erinevatele koosseisudele ja mitmes stiilis. „Võttes arvesse asjaolu, et Ülo ise on vaimustav bluusmuusik ja festivali algusaastate entusiastlik vabatahtlik, siis oli just temalt uudisteose tellimine kindel valik,“ kinnitas festivali kunstiline juht Anne Erm.

Teost esitasid koos autoriga Eesti tuntud jazzmuusikud Kadri Voorand, Peedu Kass, Siim Aimla, Reigo Ahven ja Kaia Karjatse, Mart Taniel ning Tammo Sumera. Põnevad prepareeritud klaver, elektroonika, fonogrammid, visuaalsed lahendused ja Lennusadama eriline akustika olid olulised etenduse elemendid ning tegu oli piireületav muusikaga, mis paljuski põhines aegruumi ideel ja improvisatsioonil ning püüdis tabada helide olemust, nende erilisi võnkeid ja helide mõju meie mõtte- ja tundemaailmale.

Laupäeval, 19. aprillil saavad lapsed vaadata Viljandi noorte näitlejate muusikalist etendust „Lood pildi seest“ ja kel soovi perepäev veel meeldejäävamaks muuta, siis enne ja pärast etendust viib vana väärikas purjelaev Kajsamoor lapsed ja vanemad merereisile. Päeva pärliks on galakontsert „Noor Eesti jazz“, kus astuvad üle Noore Jazzitalendi tiitli võitnud muusikud. Showcase-stiilis kontserti rikastavad videoklipid esinejatest. Noore Jazzitalendi auhinda antakse välja alates 2007. aastast ja selle on pälvinud kitarrist Erki Pärnoja, lauljad Kadri Voorand, Sofia Rubina, bassist Peedu Kass, pianistid Joel Remmel, Holger Marjamaa ja trummar Kaspar Kalluste — kõik nad toovad kaasa oma lemmiklood ja –koosseisud.

Uus kava on ka erilisel duol — Vaiko Eplik ja Kristjan Randalu. Nende 2010. aasta kontsert kandis nimetust „Kooskõla“ nagu koos salvestatud heliplaatki, käesolev kontsert kannab nimetust „Lahkhelid“ ja võib uskuda, et muusikaline dialoog ja vaidluski on sellel kontserdil päevakorral. Õhtu lõpeb ERGO Jazz Sessioniga, mis on arvult juba viieteistkümnes, kus kuulda saab head tantsulist saksa jazzi The Hi-Fly Orchestralt.

Jazz jõuab festivali ajal kõikjale Tallinnas lennujaamast sadamani, ootamatud kohtumised üllatavad nii pealinna külalisi kui ka tööleruttajaid. Nii võib hommikul Pirita teel kuulata Ummikujazzi ning lennujaamas pagasit oodates võivad külalised samuti jazzielamuse osaliseks saada. Lõunatades Reval Cafés kesklinnas või NYC Piano Baris saab ka lõunapausi ajal mõnusa boonusena jazzi kuulata. Kokku on Tallinna, Tartu ja Viljandi linnaruumiaktsioonides üle 70 tasuta ürituse. Lihavõttepühade pühapäeval, 20. aprillil pakub Jazzkaar linnulauluretke, hommikujoogat ja väga häid tasuta kontserte Tallinna mereäärsetes põnevates arhitektuurilistes paikades.