Jazziauhindadega tunnustati juba kaheksandat korda Eesti silmapaistvamaid jazzmuusikuid. Danske Jazziauhind anti viimase kolme aasta jooksul enim tähelepanu pälvinud aktiivsele ja loomingulisele jazzmuusikule. Tänavuse Danske Jazziauhinna sai klarnetist-helilooja ja mitmete ansamblite liider Meelis Vind, kes on tuntud väljapaistva klassikalise muusikuna ja särava jazzartistina. Duost Raivo Tafenauga Eesti Riikliku Sümfooniaorkestrini – nende kahe koosseisu vahele mahub mitmeid erinevaid kollektiive, kellele Meelis Vind on muusikat loonud, kellega koos kontserte andnud ja heliplaate salvestanud. Neist viimane kannab nimetust „Liivamandala“ (2014, Paw Marks).

Hindamaks noorte, kuni 26-aastaste muusikute initsiatiivi, head taset ja loomingulisust, andsid Eesti Jazzliit ja Jazzkaar välja Noore Jazzitalendi auhinna. Tänavu pälvis selle pianist ja helilooja Kirke Karja oma loomingulisuse, initsiatiivikuse ja aktiivsusega erinevates ansamblites, iseäranis koosseisus Pae Kollektiiv, kellelt ilmus aasta alguses debüütalbum.

Aastast 2009 tunnustatakse Jazziedendaja auhinnaga inimesi, kes aitavad oluliselt kaasa jazzmuusika tutvustamisele ja arendamisele Eestis. Tänavuse Jazziedendaja auhinna pälvisid Guido Kangur ja Pille Lukin. Koos on nad korraldanud festivali Sõru Jazz Hiiumaal, suvekontserte mitmel pool Eestis ja esmaspäevaseid jazzikontserte Tallinnas, kus kõikjal esinevad Eesti andekad jazzmuusikud.

Kokku esitati jazziauhindadele üle neljakümne kandidaadi. Lõpliku otsuse langetasid spetsialistidest, muusikutest ja ajakirjanikest koosnevad žüriid.

Danske Banki jazziauhinna suurus on 3200 eurot, millele ETV lisab omalt poolt võitja kontserdi salvestamise. Noor jazzitalent saab võimaluse esineda Jazzkaare korraldatud kontserdil ning Klassikaraadio annab võimaluse salvestada oma muusikat Eesti Rahvusringhäälingus. Võitjate auhinnataieste autor on skulptor Tiiu Kirsipuu.