Pärast Ravi Shankari lahkumist on ta kahtlusteta india muusik number üks maailmas. Esitamisele tulevad raagad - India pärimuslik klassikaline muusika, mida on järjepidevalt õpetajalt õpilasele edasi antud aastatuhandeid. Teda saadavad Vijay Ghate tablal, Chaurasia õpilane Krista Citra Joonas bansuril ja Jaak Johanson tanpural.

"Esimese vinüüli Hariprasad Chaurasia muusikaga ostsin juba 70ndatel raekoja platsi "Meloodia" poest. Võisin seda lõputult kuulata. See päästis mu murdeea kurbusest. See muusika on midagi väga erilist, kust kumab teistsuguse tegelikkuse võimalus, avakosmos, milles on selge, kauge, ent ometi uskumatult tuttav ilu," sõnas Jaak Johanson.

1938. aastal Põhja-Indias Allahabadis sündinud Hariprasad Chaurasia (75) annab oma kõrgele vanusele vaatamata aktiivselt kontserte üle terve maailma. Chaurasiat on India riik austanud ühe kõrgeima kunstniku tiitliga Padma Vibhushan.

Tuhandete kontsertide ja plaadistuste kõrval on Chaurasia levinuim album koos John McLaughlini ja Jan Garbarekiga salvestatud “Making Music”.

2001. a. oli Hariprasad Chaurasia festivali "Orient" peaesineja. Anneli Remme kirjutas toona sellest kontserdist: "Chaurasia erakordselt ilusas nõtkes mängus kõlab lõputult värvivarjundeid, ansambli mäng tervikuna jättis elamuse ühe täiusliku keha liikumisest ... See oli üle pika aja kontsert, mis parimas mõttes puudutas ja tundus “õige”, kusjuures sellisel mõistel nagu “eksootika” ei olnud elamusega pistmist.

Chaurasia muusikategemine käib tasandil, mis jääb tabamata, kui kuulaja pole vaba turisti mentaliteedist. Chaurasia vaba ja rikastatud mäng teeb paljude nn Lääne heliloojate püüded leida midagi “uut” mõttetumaks kui need seni on tundunud."

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena