„Austasustamistseremoonial said lapsed võimaluse kohata lehma, kelle piimast Balbiino koorejäätiseid valmistatakse. Balbiino jäätisetehasesse külla tulnud lehm oli samasugune musta-valgekirju nagu võidutöö autori, kolmeaastase Pauline jäätisepakendil. Lisaks lehmaga tutvumisele said lapsed teada, kuidas piimast saadud koorest lõpuks maitsvad koorejäätised valmivad,“ ütles Balbiino kommunikatsiooni- ja turundusjuht Enel Kolk.

Jäätisepeol esitleti väikeses krõbedas vahvlikoonuses Minu jäätist ning eksponeeriti kõiki ligi 7000 konkursitööd, mis edaspidi hakkavad kaunistama Balbiino jäätisemuuseumi ja jäätisetehast. Konkursi võidutöö leiab auväärse koha peagi valmivas jäätisemuuseumis. Lapsi rõõmustas ja autogramme jagas armastatud laulja Getter Jaani.

„Minu jäätise pakendit kaunistav Pauline kunstitöö on üks paljudest ilmekatest näidetest meie konkursil osalenud laste andekusest ja nutikusest. Laste leidlikkus ja looming tõestab, et kõik võivad olla pakendidisainerid – nii kolmeaastased lasteaialapsed kui ka kogenumad põhikooliõpilased,“ ütles AS Balbiino kommunikatsiooni- ja turundusjuht Enel Kolk.

„Minu jäätise“ konkursi võidutöö autor on kolmeaastane Pauline Tanis Tallinna Nurmenuku lasteaiast, keda juhendas õpetaja Reena Uusmets. Pauline tehtud pilt valiti väikeses vahvlikoonuses vanilli-koorejäätise pakendi kujunduseks ligi 7000 „Minu jäätise“ konkursile laekunud töö seast.

Autasustamisele olid oodatud nii konkursi võitja kui ka kõik eriauhindade võitjad koos oma juhendajate ja vanematega. Nii konkursi võitja kui ka eripreemia pälvinud tööde autorid ja nende juhendajad said auhinnaks suure kastitäie võidutöö kujundusega Minu jäätist.

„Žürii ühehäälseks lemmikuks kujunes pilt jäätisega lapsest ja lehmakesest rohelisel aasal, mis on siiras, soe ja armas – selle ehedus ja puhtad värvid võlusid meid kõiki. See töö hakkas silma ka levinud võtete puudumise tõttu – kunstnikud pingutavad aastaid, et seda saavutada ja stampidest vabaks saada,“ ütles žürii liige, Eesti Kunstimuuseumi direktor Sirje Helme.

„Südamlikud tänusõnad kõigile konkursil osalenud lastele, juhendajatele ja vanematele! Laste kunstitööd pakkusid meile palju rõõmu ning põnevaid üllatusi,“ ütles konkursi korraldaja, AS Balbiino turundus- ja kommunikatsioonijuht Enel Kolk.

Jäätisepakendi kujundamise konkursil „Minu jäätis“ said lapsed ise kujundada erakordse jäätisepaberi, mille pakendil võis kujutada kõike, mis laste meelest sobiks tõeliselt maitsvale ehtsast koorest valmistatud jäätisele. Konkursile olid oodatud osalema kõik lasteaia- ja põhikooliealised lapsed, konkursi võidutööst valmis uus pakend väikeses krõbedas vahvlikoonuses kodumaisest koorest jäätisele.