“Kolm festivalipäeva sujusid hästi, täites Tartu südalinna ajaloo, melu ja mürgliga, säravate artistide ning heatujuliste külastajatega. Ehk jääb neil päevil loodud hansaaegse ajastu vaim pärast festivali veel mõneks ajaks Tartu tänavaile koos Tartu vaimuga uitlema,” sõnas Tartu Hansapäevade projektijuht Jaanus Tepomees.

Festivali avapäeval, 11. juulil, liikus Hansapäevade auks läbi Tartu südalinna rongkäik, millest võtsid osa nii festivali korraldajad ja meeskond, turniiriks küllasõitnud linnad, esinejad kui ka pealtvaatajad. Raekoja platsil avas Ajastumürgli Tartu linnapea Urmas Klaas ning tantsuks mängis ansambel Curly Strings.

Laupäeval, 12. juulil, toimus linnadevaheline turniir, millest võtsid osa Paide, Pärnu, Rakvere, Tallinn, Viljandi ja Tartu. Võisteldi kolmel kaasahaaraval alal: sportlik teatevõistlus, muusikavõistlus ning papagoilaskmine. Linnadevahelise turniiri võitjat välja ei kuulutatud – kõik osalenud linnad olid vaprad ja südikad. Festival jätkus pühapäeval, 13. juulil, mitmekülgse kultuuriprogrammi ja tegevustega erinevates linnakutes.

Hansapäevade lavadel esines üle 20 artisti, sealhulgas Vaiko Eplik, Hanna-Liina Võsa, Liisi Koikson, Paabel, Uku Madis Vainu, Wilhelm ja paljud teised. Jaanilinnas tegutsesid avatud hoovid, Toomemäel asunud Lastelinnas ja Teaduslinnas sai osa võtta harivatest ja arendavatest töötubadest. Raualinnas oli avatud vana-autode näitus ning toimus rammumeeste jõukatsumine. Taas oli külastajate seas menukas toomkiriku varemeis avatud välikino – Starmani öökino.

Järgmised Tartu Hansapäevad on järjekorras kahekümnendad ning toimuvad 10.–12. juulil 2015.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid