“Canterville’i lossi vaimu” lavastaja Anna Ivanova Brašinskaja on sündinud ja hariduse omandanud Peterburis, Venemaal, kuid alates 2003. aastast töötab Soomes Turu Kunstiakadeemia nukukunstiosakonna programmijuhina ning on olnud mitmete praegu NUKU teatris töötavate näitlejate õpetaja. Oma lavastuskarjääri alustas ta 2009. aastal ning on tänaseks loonud visuaalteatrilavastusi nii Soomes, Poolas, Leedus kui ka Venemaal. Lavastuse kunstnik Saša Poljakova on Prantsusmaal elav ja töötav raamatuillustraator.

Lavastuse „Canterville`i lossi vaim“ puhul on tegemist Oscar Wilde`i samanimelisest jutustusest inspireeritud kummituslooga, mis salapära ja huumori kaudu tõstatab elu ja inimeseks olemisega seotud küsimusi. Lavaloos kohtuvad kaks erinevat maailma – hoolimatu ja julm kaasaeg ning salapärane iidne kultuur – mis toob endaga kaasa võitluse ellujäämise nimel.

Tegemist on visuaalteatriga, kus on väga vähe teksti, sobides seega ka eesti keelt mitte rääkivatele teatrisõpradele alates 9. eluaastast. Koos lavastusega on gruppidel võimalik osa saada ka Linnamuuseumi ekskursioonist vanalinnas, mis vürtsitatud kõhedust tekitavate lugudega

Lavastuse koreograaf on Olga Privis Vene teatrist, helikujunduse loovad Kaire Vilgats ja Mikk Mengel NUKU teatrist. Lavastuses mängivad NUKU teatri näitlejad Jevgeni Moissejenko, Katri Pekri, Mirko Rajas, Katariina Tamm, Taavi Tõnisson ja Kaisa Selde.