Dioraphte filmi- ja kirjanduspreemia nimelist auhinda annab välja Hollandi ja Flaami kirjanikest, näitlejatest ja filmitegijatest koosnev žürii. See on festivali ainus professionaalse žüriiga auhind.

“Ma ei tule tagasi” on Eesti, Venemaa, Valgevene, Kasahstani ja Soome koostööna valminud film, mis on üles võetud vene keeles ja vene näitlejatega. Hollandist tuli juba kolmas auhind. Varem on filmi auhinnatud USA ühel olulisemal festivalil Tribeca New Yorgis (Nora Ephroni nimeline auhind, žürii äramärkimine) ja Vene arthouse-kallakuga filmifestivalilt “Peegel”, mis on saanud nime Andrei Tarkovski samanimelise filmi järgi.

Anja on edukas noor õppejõud, kes loeb loenguid Byronist ja on romantilistes suhetes professorist kolleegiga, kuid kohtumine minevikuga keerab ühe hetkega kogu tema elu pea peale.
Ta on sunnitud põgenema valesüüdistuse eest ja teeskleb kodutut last. Teismelise mask ja tutvus sarnase, hulljulge tüdruku Kristiinaga annab Anjale võimaluse alustada uut elu. See on lugu ellujäämisest, südantsoojendavast sõprusest ja perekonna tähendusest.

Lisaks peaauhinna pälvinud filmile “Ma ei tule tagasi” näidati Films by the Sea festivalil väljaspool võistlusprogrammi veel kahte eesti filmi, Ilmar Raagi eelmist filmi “Kertu” ja Andres ja Katrin Maimiku “Kirsitubakat”. Nii “Kertu” kui “Ma ei tule” osutus Vlissingenis publiku seas nii populaarseks, et festival lisas oma kavasse mõlema filmi lisaseansid suuremates saalides.

“Ma ei tule tagasi” linastub hetkel Tallinna, Tartu, Viljandi, Pärnu ja Haapsalu kinodes.