Statica on viieliikmeline heavy-metal/hard-rock bänd Tallinnast, mida iseloomustab hoogsatele ja rütmikatele riffidele ülesehitatud raskemuusika, millele on lisatud jõuline vokaal. Bänd on laval energiline ning karismaatiline – hoogne muusika peegeldub ka elavas lavapildis. Statica esimene ametlik salvestis “Entrance” EP ilmus 15.02.2013 ja varsti on oodata ka esimest kauamängivat!!

Accepti otseseks eelkäijaks oli 1968. aastal loodud Band X, mis aastal 1971 sai uue nime. Omanimeline debüütalbum nägi ilmavalgust 1979. aastal ning sellest ajast saati on Accept olnud heavy-metal muusika musternäidis. 1987. aastal lahkus bändist vokalist Udo Dirkschneider, moodustades oma grupi nimega U.D.O. mille järel proovis Accept mitmeid erinevaid vokaliste, kuid päris õiget klappi ei tekkinud kellegagi ning 1989. aastal bänd lagunes.

Dirkschneider naases 1992. aastal bändi tagasi ning nii jätkati veel viis aastat. Seejärel pöördus Dirkschneider täielikult tagasi oma sooloprojekti juurde ning Accept ei tegutsenud kuni 2004. aastani, kui otsustati korraldada kontserttuuri Accepti algse koosseisuga. Seejärel mindi taas laiali, Dirkschneider põhjendas seda sellega, et kõigil liikmetel on oma sooloprojektid ning uusi lugusid salvestada oleks ajaliselt võimatu.

2009. aastal taasühineti juba ilma Dirkschneiderita, uueks lauljaks kutsuti ameeriklane Mark Tornillo. 2010. aastal ilmus uue vokalistiga album "Blood of the Nations", mis pälvis üle maailma kriitikutelt ja muusikahuvilistelt vaid ülivõrdes kiidusõnu. Kaks aastat tagasi ilmunud "Stalingrad" tõi Accepti ka Eestisse kontserti andma. Tänavu suvel ilmus album "Blind Rage. Läbi aastate on Accept müünud maailmas rohkem kui 17 miljonit albumit.

Accepti kontsert on kohustuslik kõigile muusikasõpradele, kes on üles kasvanud lugude "Metal Heart" ja "Balls to the Walls" saatel, sest siiani pole need lood puudunud Accepti kontsertrepertuaarist.