Televaatajate poolt imetletud ja hinnatud Sirje Eesmaad rõõmustas kingitus väga. „Selles maalis on tõepoolest mulle iseloomulikku energiat, Mart Sander on selle suurepäraselt tabanud,“ tunnustas ta, lisades, et tegemist on tema jaoks erilise üllatusega, mis annab raamatu valmimisele veelgi sära.

TV3 ja kirjastuse Tänapäev koostöös valminud raamatu „Minu inimesed“ sünd tõi kokku palju Sirje sõpru, tuttavaid ja kolleege, kes on talle olulised olnud ning kellest sadakond saavad sõna ka kaante vahele kogutud haaravas loos. Esitluse avasid Kaie Kõrbi Balletistuudio väikesed baleriinid, sest just Mustpeade Maja balletiringi läks Sirje pisikese tüdrukuna esimesse trenni. Lisaks oli Mustpeade Maja Jaan Tombi nimelise Kultuuripaleena koht, kus Sirje Eesmaa aastate eest linna popimatel tantsupidudel käis. Raamat „Minu inimesed“ algabki lapsepõlvemälestustega, jätkub kooli- ja ülikooliajaga, lisaks leiab värvikaid meenutusi malevasuvedest, Viru Varietees esinemisest, tööst Eesti Raadio diktorina, uudisteankru ametist ETVs, EVTVs ja TV3s ehk teest Kuldmikrofonini ning loomulikult ka Sirje toredast perekonnast ja hubasest kodust.

Sirje Eesmaa sõnul suhtus ta ettepanekusse raamat kirjutada esialgu puiklevalt, kuid sõprade ja tuttavate soovitusel sai idee reaalsuseks. „Mulle on omane alati pigem homsesse vaadata, kuid raamatu kirjutamine pani mõtlema, et vast võiks hetkeks peatuda ja pilgu selja taha heita,“ tunnistas Sirje. „Minu inimesed“ kaaskoostaja Annely Adermanni sõnul moodustub Sirje meenutustest, tema sõprade mälestuskildudest ja paljudest fotodest väga eriline raamat, mis justkui telefilmina ellu ärkab.