Arengukoostöö Ümarlaua juht Piret Hirv: “Ootame vabatahtlikke väga erinevatest eluvaldkondadest. Ukrainas hakkab maastikuarhitektide meeskond planeerima viinamarjaistanduste rajamist linnaparki, India vabatahtliku eesmärk on tutvustada ja turustada orgaanilisi kangaid. Ghanas saab noortele ja leskedele inglise keelt õpetada, Gruusias looduskaitsealadele turundusstrateegiat koostada, Kamerunis aga raadiosaateid teha. Ootame ambitsioonikaid noori, kes on huvitatud maailma muutmisest ja tahavad selleks anda oma panuse”, lisas Hirv.

Kandideerimine on avatud kõigile 21-30aastastele maailmaharidusest huvituvatele noortele, kes räägivad inglise keelt. Osade projektide puhul on oluline ka vene keele oskus. Arengukoostöö Ümarlaud ootab avaldusi 30. jaanuarini 2015.

GLEN projekti eesmärk on tõsta noorte teadlikkust arenguprobleemidest vaesemates riikides ning toetada noorte aktiivset osalemist säästliku ja solidaarse mõtteviisi edendamisel. Maailmahariduslik koolitus- ja praktikaprojekt hõlmab ettevalmistuskoolitust, kolmekuulist tööd mõnes Aafrika, Aasia või Ida-Euroopa riigis ning teavitustööd ja maailmahariduse edendamist kodumaal.

GLEN programm alustas tegevust 2003. aastal, Eesti saatis esimesed GLENid vabatahtlikku tööd tegema 2004. aastal, kümne aasta jooksul on arengumaades käinud 50 noort. GLEN programmi Eestis rahastab Välisministeerium.

Rohkem infot programmi kohta: www.terveilm.ee/glen

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena