Kutsemeistrivõistlustel valmivad ehituspuuseppadel katusekonstruktsioonid, maastikuehitajatel väikeaiad, kondiitritel martsipanikattega fantaasiatordid ja palju muud. Uue erialana saab sel aastal jälgida keevitamist, mille praktiline osa toimub Tallinna Mehaanikakoolis. Lisaks võistlustele on külastajatele ametite proovimiseks avatud 10 töötuba ning kutseõppevõimalusi tutvustavad 31 ametikooli üle Eesti.

Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsleri Mart Laidmetsa sõnul on ürituse eesmärk tunnustada parimaid kutseõppureid, väärtustada meisterlikkust ning tutvustada Eesti noortele erinevaid kutseõppevõimalusi ja ameteid „Kui võistlejate jaoks pakub Noor Meister ennekõike võimalust õpingute käigus omandatud teadmised ja oskused proovile panna, siis ürituse külastajad saavad aimu sellest, milline on tänapäeval näiteks tisleri, logistiku või lukksepa töö. Nii aitame kaasa teadlike karjäärivalikute tegemisele, et järjest enam noori ja ka täiskasvanuid läheksid õppima ametikoolidesse ja omandaksid tänapäeva nõuetele vastava kutse“ selgitas Mart Laidmets.

Uksed avatakse külastajatele mõlemal päeval kell 10.00-18.00. Võitjaid autasustatakse 7. märtsil kell 17.00. Sissepääs on kõigile tasuta!

Suurüritust korraldab Sihtasutus Innove koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi, erinevate partnerite ja toetajatega. Noor Meister 2015 suursponsor on Ericsson.

SA Innove on üld- ja kutsehariduse valdkonna ja hariduse tugiteenuste kompetentsikeskus ning Euroopa Liidu toetuste vahendaja. Sihtasutus loodi 2003. aastal Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusalas.