2012. aasta staariotsingutelt esimesena välja hääletatud Katrin Ruuse jäi televaatajale silma oma kärtspunase juuksepahmaka ning väga omapärase hääletämbriga. Kindlasti väärinuks neiu selles saates pikemat osalemist, kuid on hiljem meediale kinnitanud, et ei ihalegi erilist tähelepanu.

“Ma elan praegu Tallinnas ja käis Eesti Kunstiakadeemias moedisaini õppimas,” paljastab ta Publikule. “Viimasel ajal eriti esinemas pole käinud, aga tegelen rohkem muusika kirjutamisega,” räägib Katrin ja lisab, et pole veel kindel, mis tulevik võib tuua. “Muusikas pole ma veel oma kindlat stiili leidnud, tahaks kõigest natuke võtta, aga eks see veel kujuneb.”

Mõnda aega tagasi oli muusikarindel põhjust rääkida tema, Lauri Lembineni ning Ardi Kaljuvee ühisest singlist “Tell Me”.

Sibeliuse akadeemias ooperilauljaks õppiv kohtunik Mihkel Raua kunagine õudusunenägu Toomas Kolk ei ole Eesti jaoks päriselt kadunud ja rõõmustab siinseid teadlikumaid fänne aeg-ajalt nii mõnegi looga. Näiteks tema värskeim pala “Südame sõiduvees” on mitmele erinevale publikule meeldimiseks tehtud suisa kahes eksemplaris — eesti ja inglise keeles.

Toomasest pole me alates tema staariteekonna lõpust eriti tihti kuulnud seepärast, et ta veedab enamuse oma ajast põhjanaabrite juures, kus tal on käsil 12-tunnised proove täis päevad, kuna aprillis tuleb seal välja satiiriks pööratud Rossini ooper. “Nii et olen 100% tudeng veel jätkuvalt, aasta lõpuni vähemalt, siis saab kool ametlikult läbi,” paljastab ta, ent ei avalda, kas plaanib ka Eestisse naasta.

Hõbehäälne Janek Valgepea on pärast maadlemist tagasilöökide ja depressiooniga kodumaa tolmu jalgelt sootuks pühkinud ning leidnud elule uue mõtte. Kuigi pärast staarisaatest välja kukkumist tabasid teda minnalaskmismeeleolud ja muusikatüdimus, siis nüüdseks on ta laulmise juurde tagasi pöördunud ja õpib juba mõnda aega Londonis Briti ja Iiri Modernse Muusika Instituudis, kus on teatavasti haridust omandanud ka Liisi Koikson.

“Ma tulin siia rohkem muusikalise keskkonna pärast ja ma olen nõus selle eest maksma, sest ma naudin seda,” jutustab ta Publikule. “Õpin populaarse muusika esitamist. Ehk siis mitte seda, mida me raadios kuulame, vaid kursus hõlmab kõiki muusikastiile bluesist rokini,” kirjeldab ta. 

Hääletorusid ta rooste minna ei lase ning üllitab aeg-ajalt mõne vahva coveri:

Tuhandete muusikasõprade südamed võitnud ning korduvalt staarisaate favoriidiks tituleeritud Fredi Pärs töötas veel mõnda aega tagasi Vanemuise teatris ning tegutses ka Dance Factory stuudios, kuid on nüüd meelelahutusest täiesti tagasi tõmbunud. “Ma käin tööl, aga seda, et kus ja mida ma teen, jätan hea meelega enda teada,” jääb noormees salapäraseks.

“Muusikaga ei tegele, sest pole soovi ja tahet praegu. On mõtteid, aga need jäävad järgmisse aastasse,” kinnitab ta ning lisab juurde, et võttis Georg Otsa nimelisest muusikakoolist akadeemilise puhkuse ning seda ta veel ei tea, kas plaanib üldse tagasi minna või mitte.

Madiste meelelahutusdünastia noorim võsuke Carl-Philip Madis ei ole pärast staarisaadet muusikuteelt karvavõrdki kõrvale eksinud ning kuigi ta on hetkel Georg Otsa nimelisest muusikakoolist akadeemilisel puhkusel, on ta ometigi jõudnud helindamise erialal läbida juba 2 kursust.

"Igapäevaselt tegelen stuudiotööga, kirjutan muusikat ja tekste, olen kirjutanud tekste ka näiteks koos staarisaatest pärit Liis Reisneriga," jutustab Carl-Philip Publikule. "Enamus ajast kulub DJ'de ja produtsentide triole nimega Hawt Leopards, kus produtseerime ja kirjutame muusikat kolmekesi," kirjeldab ta ning lubab, et eelseisva suve jooksul saab neid kindlasti näha plaate keerutamas erinevates klubides ja väliüritustel.

"Kõik mu tegemised on seotud muusikaga," kinnitab ta. "Koguaeg saan olla muusika sees, mis on äärmiselt positiivne, elutempo on küll kiire ja öö ja päev on totaalselt sassis juba aastaid, kuid tundub, et mulle see sobib," on noormees veendunud. "Võib öelda, et pärast superstaari saates käiku on elu läinud ainult ülesmäge ja koguaeg tasapisi oma eesmärkide poole," on ta lootusrikas.

Eksootilise ja särava välimusega Anisa lõi pärast staarisaatest suisa kahel korral Eesti laulul kaasa ning oli ajakirjanike ja fännide tähelepanu köitmises juba üsna osav. Siis kadus ta aga laiema publiku eest varju, kuna leidis tööd Tallinki kruiisilaevadel ning ongi nüüd viimase paari kuu jooksul hoopis sealseid lavasid kaunistanud. 

“Hetkel on mul sisseastumiskatsed pooleli ühte kooli välismaal, aga kuna ma pole veel kindel, kas saan sisse, siis lähemalt ei räägiks, ei taha ära sõnuda,” muheleb ta tagasihoidlikult. Praeguse staarisaate hooaja vastu ta erilist huvi ei tunne, kuid kinnitab, et tema enda saatest pärit kaaslastest Liis Reisnerist ja Fredi Pärsist on saanud talle väga-väga lähedased sõbrad.

Liis Reisner puges pärast staarisaatest lahkumist vähemalt paariks aastaks näiliselt meedia eest peitu, kuid on alates eelmise aasta novembrist taas aktiivselt muusikalainel. Viimati sai ta valmis singli “Choose”, mis valmis koostöös produtsent Robert Stanley Mones’i ja Ardi Kaljuveega.

“Tegu pole just tüüpilise armastuslauluga, ent samas ma usun, et kõik, kes on suhtes olnud, oskavad end selle lauluga samastada. Minu jaoks on tegu ääretult olulise sündmusega — esimest singlit saab välja anda vaid korra elus ja mul on väga hea meel, et selleks lauluks on “Choose”. Olen Ardile ja Robertile väga tänulik, meie koostöö sujus suurepäraselt ja kindlasti teeme ka lähitulevikus koos muusikat,” kommenteeris ta toona Publikule.