Avangardlik metallvarbadest skulptuur avati Keila-Joa pargis sildade vahelisel jõesaarel avaliku tseremooniaga, mille käigus kinnitas oma tabaluku skulptuuri külge sel päeval abiellunud noorpaar ning samuti üks paar, kes tähistas eile oma viiendat pulma-aastapäeva.

Skulptor Mati Karmini sõnul on lukkude kinnitamine sildadele oma kihluse või pulmapäeval levinud komme mitte ainult Eestis, vaid ka paljudes teistes riikides. “Küllap väljendab jõgi elu voolavust, liikumist ja ühiselt kinnitatud lukk selle kohal armunute lootust, et kaunis tunne kestab igavesti,” sõnas Karmin, kellel võttis igavest armastust sümboliseeriva skulptuuri valmistamine ideest teostuseni aega üle kahe aasta.

Keila-Joa parki haldava RMK loodushoiuosakonna Tallinna piirkonna juhataja Kristjan Maasalu sõnul kinnitasid noorpaarid varem oma pulmapäeval tabalukke Keila-Joa pargi sildade külge, kuid paraku rikkus see sildade konstruktsiooni ning vanad lukud tuli sildade renoveerimistööde käigus eemaldada. “Mati Karmini skulptuur sai valmis just õigel ajal, enne põhilist pulmahooaega, ning loodetavasti annab see vanale traditsioonile uue hoo,“ sõnas Maasalu. Ta lisas, et skulptuuri osaks on ka kõik renoveerimistööde käigus sildadelt eemaldatud vanad lukud, mida oli umbes paarkümmend ämbritäit ning mis leidsid koha skulptuuri juures olevas kastis.

Mati Karmini senisteks tuntumateks teosteks on Tartu Raekoja platsi purskkaevuskulptuur “Suudlevad tudengid” ja pronksist “Siga” Tartu turuhoone ees, Michael Parki monument Pirita teel, parvlaev Estonia hukule pühendatud monumendid Hiiumaal ja Pärnus ning Toris asuv ratsamonument “Püha Jüri võitlus lohega”. Uuenduslike materjalide kasutamise poolest tuntud Karmini loomingu üks suurejoonelisemaid väljundeid on 1990. aastatel alustatud meremiinidest mööbli valmistamine.