Rahvusvahelisel füüsikaolümpiaadil osales kokku 382 võistlejat 81 riigist. Eesti esindusvõistkonda kuulus viis Tartu ja Tallinna gümnaasiuminoort: Gustav Adolfi gümnaasiumi õpilane Taavet Kalda, Kristjan Kongas ja Kaarel Hänni Tallinna reaalkoolist ning Jonatan Kalmus ja Hans Daniel Kaimre Hugo Treffneri gümnaasiumist.

Tänavune olümpiaadi üldvõit läks Koreasse. Kokku jagati 38 kuldmedalit, mis läksid valdavalt Aasia riikidele nagu Hiina, Vietnam, Hongkong ja Korea. Kuldmedalistide hulka mahtus neli Euroopa õpilast – lisaks Taavet Kaldale ka kaks rumeenlast ning valgevenelane.

Tallinna reaalkooli õpilane Kristjan Kongas võitis pronksmedali ning Kaarel Hänni ja Jonatan Kalmus said oma teadmiste eest aukirjad.

Eesti õpilasi saatsid võistkonna juhendajatena Tartu ülikoolid doktorant Siim Ainsaar ja Marseille` ülikooli doktorant Mihkel Kree.

Juhendaja Mihkel Kree sõnul olid tänavused ülesanded väga huvitavatel teemadel, hõlmates näiteks tuumareaktori füüsikat ning selle projekteerimisega seotud küsimusi. Eksperimentaalülesandes uuriti valguse interferentsi abil vee pindpinevuslaineid. „Ülesannete stiil oli tõeliselt aasiapärane, mis füüsikaolümpiaadide kontekstis tähendab rohkete alamküsimustega ülesandeid, kus kaalukaks muutub kiirus ja vilumus matemaatiliste teisenduste tegemisel – selle arvelt jääb aga füüsikalise mõtisklemise jaoks vähem aega,“ selgitas Kree ja kiitis Eesti meeskonda tubli osaluse eest.

Lisaks võistlemisele pakkusid korraldajad kultuuriprogrammi, kus mh tutvustati India rikkaliku tantsukulutuuri ja siginat-saginat täis tänavapilti.

46. rahvusvahelist füüsikaolümpiaadi korraldas Homi Bhabha teadushariduse keskus. Eesti õpilaste lähetamist rahvusvahelisele võistlusele rahastas haridus- ja teadusministeerium ning korraldas Tartu ülikooli teaduskool.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena