Kõige meeleolukamaks ning inspireerivamaks tunnistatud foto autorile paneb Rattastuudio Jooks välja auhinna – innovatiivse Hövdingi kiivri, niinimetatud ratturite õhupadja. Teemaviite alla postitatud pildid vaatab üle tunnustatud fotograafidest, sotsmeediaekspertidest ning festivalide esindajatest koosnev žürii koosseisus Laura Kallasvee-Nestor, Tõnu Tunnel, Helene Vetik, Rasmus Kaljujärv ja Mario Kalmre.

„Postitustelt eeldame seotust mõnusate hetkedega, milles ratas osaline on olnud. Vahet pole, kas tegemist on eneseületamist nõudnud võistluse, hullumeelse trikisessiooni, mõnusa pikniku või niisama kulgemisega, peamine on, et pildilt kiirgaks armastust rataste ning rattakultuuri vastu,“ tõdeb žürii liige ja üks Tallinn Bicycle Weeki organiseerijatest Rasmus Kaljujärv.

„Armastus rataste vastu on Eestis viimastel aastatel jõudsalt kasvanud. Soovime, et sarnase tihedusega kui tänavatel, satuks toredaid rattahetki silme ette ka sotsiaalmeedias. Kampaania #VeloLoveEesti eesmärgiks on muuta rattad igapäevaseks nähtuseks ka Instagramis ja Facebookis, et need kaadrid omakorda tekitaks üha suuremas hulgas inimestes soovi rattarahvaga liituda,“ rääkisid kampaania eestvedajad Martin Voltri ja Tõnis Savi.

Korraldajad rõhutad, et kampaania #VeloLoveEesti ei piirdu kindlasti mitte vaid pealinnaga, vaid pilte võib postitada ükskõik millisest Eestimaa nurgast. "Hea võimaluse tundeküllaste kaadrite jäädvustamiseks pakuvad näiteks 15. augustil Pärnu festivali Augustiunetus raames sõidetav XXVI Tour d’Öö, samal ajal Pärnus toimuv Kuldrula, 18. augustil aset leidev EMV trekisõidus, 21. augustil linnafestivali UIT raames Tartus sõidetav XVVII Tour d’Öö või sinu isiklik rattaseiklus metsas, maanteel või linnatänavail," annavad nad vihjeid inspireerivateks kaadriteks.

Aktsioon kestab 13. septembrini, mil tuleb kokku žürii ning kuulutatakse välja auhinna võitnud foto.

Tallinn Bicycle Week toimus esmakordselt 2011. aastal. Festivali korraldava rattaentusiastide rühmituse ja MTÜ Eesti Linnaratturite Liit eestvedamisel on viie aasta jooksul toimunud üle kahekümne legendaarse Tour d'Öö, pidusid, võistlusi ja häppeninge, mis on festivali ümber kasvatanud tuhandetesse ulatuva linnaratturite kogukonna. Vaata lisa www.tallinnbicycleweek.ee.

Eesti Jalgratturite Liit on harrastus- ja tippspordi arendamisele suunatud rattaklubide liit. Jalgrattaspordi sünniaastaks loetakse Eestis 1886. aastat, mil loodi jalgrattaseltsid Viljandis, Paides ja Tartus. Esimene teadaolev võistlus toimus 1890. aastal Tartus. Tänapäeval tegeletakse klubides nelja alaga, milleks on maantee-, maastiku- ja trekisõit ning MBX. Vaata lisa www.ejl.ee.

Simple Session on ülemaailmselt tuntud BMX- ja rulavõistlus, millest on 15 toimumisaasta jooksul osa võtnud oma ala absoluutsed tipud. Novembris avatakse Tallinna külje all Euroopa vingeim elamusspordikeskus. Vaata lisa www.session.ee.

Rattastuudio Jooks on ratastesse armunud sõpruskonna mõttelennu tulem. Omanikeringi kuuluvad noored mehed, kelle osalusel on sündinud mitmed Eesti rattakultuuri jaoks olulised ettevõtmised. Rattastuudiost leiab kvaliteetseid rattaid ning tarvikuid pakkuva kaupluse, töökoja ning rattakultuuri klubi, mis on ürituste peakontoriks. Vaata lisa www.jooks.cc.