„See teater on mitmed põlvkonnad mõtlema ja kunsti mõistma õpetanud ning paljud alatiseks teatri juurde toonud,“ ütles Savisaar. „Ilmselt ei ole Eestis inimest, kes ei tunneks tema loodud Buratinot, kes võis lastega rääkida kõigis maailmajagudes nende omas keeles – suur näitleja ei pidanud paljuks oma rolle paljudes keeltes selgeks õppida.“

Ferdinand Veike oli Tallinn aukodanik, tema elutööd on tunnustatud Tallinna teenetemärgiga ja Tallinna teeneka kultuuritegelase preemiaga.

„Lisaks mitmele põlvkonnale teatrikülastajatele on ta üles kasvatanud ka terved põlvkonnad unikaalse žanri lavakunstimeistreid – nukunäitlejaid,“ ütles Savisaar. „Talle oli antud pikk ja sisukas, loomingut täis elu, mille eest oleme me kõik siiralt tänulikud.“

Maestro Ferdinand Veike pälvis Eesti Nuku- ja Noorsooteatri asutamise ja pikaaegse juhtimise eest eelmisel aastal Tallinna teenetemärgi, 2012. aastal omistati talle Tallinna teeneka kultuuritegelase preemia

Ferdinand Veike on kõrgelt hinnatud ja tunnustatud teatrikunstnik, kes aastakümneid Eesti nukuteatri arengut suunas ning nukunäitlejate ja -lavastajate järeltulevaid põlvkondi juhtis ja koolitas.

Nukuteatri peanäitejuhina tõi Ferdinand Veike lavale üle 80 lavastuse. 1962. aastal asutas Ferdinand Veike nukuteatri (tollase nimega Eesti Riiklik Nukuteater) juurde Teatriühingu õppestuudio nukuosakonna, mille õpilastest kujunes Eesti nukunäitlejate ja -lavastajate raudvara. Tähtsal kohal Ferdinand Veike lavastajatöös olid algupärandid, klassikalised muinasjutud ja folkloor. Nukuteatri sümbolnukuks kujunes pika ninaga puupoiss Buratino, kellele Ferdinand Veike andis kuju ja hääle.

Nukuteatri kunstilist tegevust juhtis Ferdinand Veike kuni aastani 1980.

Oma esimese nukulavastuse tegi ta 1948. aastal Draamateatris, tuues publiku ette Helmut Vaagi nukunäidendi "Reinuvader Rebane".

Eesti Riikliku Nukuteatri rajaja ja pikaaegne juht Ferdinand Veike sündis 13. novembril 1924.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena