Kätlin Niinepuu kommentaar peale tulemuste teadasaamist oli emotsionaalne: „WorldSkills 2015 oli uskumatult võimas ja minu jaoks äge kogemus kogu eluks! Võitsin Best of nation ja Exellence medalid - seda tunnet ei anna kirjeldada!“ Kätlini tugevateks külgedeks olid baari ja Fine diningu moodulid, enda sõnul oleks paremini võinud minna flambeerimine: "Õppisin, kuidas sellise suure pingega toime tulla, sain uskumatu kogemuse ja tuttavateks uskumatult toredate inimestega!"

Teise meisterlikkuse medali tõi Eestile veebidisainer Hendry Sadrak. "Hea olin disainis ja kliendipoolses programeerimises, serveri pool oleks võinud parem olla. Keeruline oli aega planeerida. Eestisse võtan kaasa uued teadmised ja uhkuse, et üldse sellisele võistlusele sain, kus Eestit esindasin," räägib Hendry.

Meisterlikkuse medaliga tunnustatakse võistlusel WorldSkillsil noorte väga häid kutseoskusi. Medali saavad need võistlejad, kelle punktisumma ületab 500 piiri (maksimaalne punktisumma oli tänavu 571).

Maailmameistrivõistlustel WorldSkills esindasid Eestit noored meistrid seitsmel erialal: Tallinna Polütehnikumist veebidisainer Hendry Sadrak, Luua Metsanduskoolist maastikuehitajad Arlis Vaagen ja Mihkel Kajanus, Viljandi Kutseõppekeskusest IT-spetsialist Tanel Peep, Tallinna Tööstushariduskeskusest mehhatroonikud Roland Roman Puiestik ja Johan Arus, Rakvere Ametikoolist plaatija Olav Leisson ning Haapsalu Kutsehariduskeskusest restoraniteenindaja Kätlin Niinepuu ja tisler Ego Orumaa. Restoraniteeninduse alal astus Eesti üles esmakordselt.

WorldSkills 2015 võistlusel osales kokku 1200 õppurit 59 riigist. Üritus on võimaluseks astuda üles noortel, kes on edukalt osalenud Eesti kutsemeistrivõistlustel. Sel aastal on Eesti võistlustest osa võtnud enam kui 450 noort ning osalejate arv on iga aastaga kasvanud. Kutsemeistrivõistlustel osalemise populaarsus kasvab ka mujal maailmas, mis on noortele kindel märk, et kutseharidus annab eeldused edukaks karjääriks.

WorldSkills 2015 toimus 12.-16. augustini Brasiilias Sao Paolos 43. korda. Iga kahe aasta tagant peetav suurvõistlus on noortele tähtsaim kutseoskuste testimise ja näitamise koht. Eesti koondis on maailmameistrivõistlustest osa võtnud neljal korral. Noorte treeninguid ja osavõttu üleilmsetel võistlustel korraldab Sihtasutus Innove.

SA Innove on üld- ja kutsehariduse valdkonna ja hariduse tugiteenuste kompetentsikeskus ning Euroopa Liidu toetuste vahendaja. Sihtasutus loodi 2003. aastal Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusalas.