"Rasked ajad nõuavad suurepäraseid komöödiaid," arvab filmi produtsent Kristian Taska. Õigupoolest on raju, kuid samas südamliku komöödia algstsenaarium pärit Taanist, kus samanimeline film 2011. aastal üliedukalt kinod rahvaga täitis. Tohutust menust innustatuna on taanlastel tänaseks töös juba filmisarja kolmas osa. Täpselt samasugune pöörane publikumenu saatis ka soomlaste versiooni. Meie jaoks kohandas originaalstsenaariumi hetke üks premeeritumaid stsenariste, dramaturg ja näitleja Martin Algus, kes loo meisterlikult ja sädeleva huumoriga Eesti konteksti tõi.

Millest lugu räägib? Kooli lõpetamisest on möödas 25 aastat ja kolm klassivenda asutavad end koos veidi vastumeelselt kokkutulekule. Mart, Toomas ja Andres on üsna tavalised tublid ja toredad mehepojad, kel elus kõik pealtnäha okei, aga ometi on eredaimad unistused jäänud kas saavutamata või vajunud kaugele unustuse hõlma. Et ennast argirattast korraks välja tõmmata otsustavad semud üritusele eelneval nädalavahetusel linna peale minna ja tunda end taas 18-aastastena. Ometi on nii maailm kui meeste füüsis pikkade aastatega kõvasti muutunud. Pole midagi naljakamat keskealistest meestest, kes püüavad meeleheitlikult olla nooremad, kui kere kannatab. Pole midagi kurvemat olukorrast, kus vaim on endiselt valmis, aga liha kipub järele andma. Igas vananevas kehas elab igavesti noor hing, kes imestab, mis pagan küll on tema kestaga juhtunud! Südamlikke tragikoomilisi dialooge, pisarateni naerma ajavaid olukordi ja parimat näitlejameisterlikkust pakkuv "Klassikokkutulek" on komöödia, mida Eesti kino on juba tükk aega oodanud.

Ka filmi režissööri René Vilbre sõnul ei ole sellist hoogsat ja julget komöödiat Eestis keegi varem teinud. "Nii häid stsenaariume juhtub kätte harva. Lugedes tuli mõnusalt tuttav tunne, sest ka minul möödus hiljuti 25 aastat keskkooli lõpetamisest, just nagu meie kolmel peategelasel," põhjendab Vilbre filmi ette võtmist.

"Meil on toredad peakangelased," rõõmustab produtsent Kristian Taska filmi staaritrio Mait Malmsten, Kõrvits ja Ago Anderson osaluse üle, ning lisab: "Igaüks, kes on vaadanud "Kreisiraadiot" on kindlasti nõus, et režissöör René Vilbre on kõige õigem mees seda kolmikut juhendama. Kavatseme teha otsekohest ja ausat komöödiat, ilma igasuguse valehäbita."

Filmi produtsent Evelin Soosaar-Penttilä lisab: "Ka filmi kõrvalosades astub üles muljetavaldav staaride paraad – Mart Müürisepp, Kadri Adamson, Märt Pius, Grete Klein, Kristiina-Hortensia Port, Maarja Jakobson, Marika Korolev, Ene Järvis jpt."

"Eesti suurima kinoketina on meil rõõm ja au esimest korda osaleda kodumaise filmi finantseerimisel," kommenteerib Forum Cinemas AS juht Kristjan Kongo. Rahastajate seas on ka Kultuurkapital, Kanal 2, TV3 ning Eesti Filmi Instituut, mille peaprodutsent Piret Tibbo-Hudgins siiralt kinoketi heldet toetust tunnustab: "Mul on väga hea meel, et kino on asunud rahastama Eesti filmi."

"Klassikokkutuleku" tootja Taska Film on tootjafirmaks ka Eesti kõigi aegade menukaimale filmile "Nimed marmortahvlil" (2002) . Viimati toodi kinodesse äsja Eesti poolt Oscari nominendiks esitatud ajalooline sõjafilm "1944" (2015), mida on tänaseks vaatamas käinud juba üle 115 000 kinokülastaja.

"Klassikokkutulek" jõuab kõikidesse Eesti kinodesse uue aasta veebruaris ehk veidi enne Eesti Vabariigi aastapäeva. Filmi levitab VaataFilmi, kes on ühtlasi ka filmistuudiote Paramount ja Universal ametlik esindaja Eestis.