Dokumentaalfilm “Unditund” viib meid tagasi 60ndate ereda põlvkonna juurde, mil tekkisid uuenduslikud ideed nii kirjandus- kui ka teatrimaailmas.

Film avab Mati Unti kui karismaatilist isiksust, fenomenaalset mõtlejat ja anarhistlikku vormiuuendajat kinolike vahenditega. Dokk sisaldab seninägematuid kaadreid Matist loomeprotsessis ja sõprade keskel ning loo keskmes on erinevad aastate jooksul tekkinud sõpruskonnad ja asupaigad, mis on aluseks ka tegelaste valikule: Mati parima sõbra Vaino Vahingu Salong Tartus (mis ühendas kirjanikke, teadlasi ja teatriuuendajaid), kirjanduslik salong Tallinnas Vilde teel, Undi ja Kersti Kreismanni kodu ning Noorsooteater, kus algas Undi lavastajatee.

Analüüsitakse Undi teoseid ja loomemeetodit ning vaadeldakse ka Mati naissuhteid. Sõna saavad lähemad sõbrad, võitluskaaslased, endised kallimad ja konkurendid. Unt otsis kogu elu armastust ja seda nii oma sõprades, naistes kui ka publikus. Kas ta selle ka leidis?

Filmi autoriks on Maria Avdjuško, filmis osalevad ka Paul-Eerik Rummo, Jaan Kaplinski, Maimu Berg, Viivi Luik, Ingo Normet, Arvo Valton, Kersti Kreismann, Joel Sang ja Kalju Komissarov. Film on tootnud Ugri Film, filmi valmimist on toetanud Eesti Kultuurkapital ja Eesti Filmi Instituut.